Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem oltunk be mindenkit...

Miért nem oltunk be mindenkit ciánnal, meg kígyóméreggel, meg hasonló anyagokkal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy milyen egészségkárosítóak ezek a vegyszerek, anyagok.

DE

Elvileg a védőoltások úgy működnek, hogy egy legyengített vírust adnak a szervezetnek, ami megtanul ellene védekezni, és immunis lesz.

Van egy lófajta, aminek mérgeskígyók mérgét adják, és a vére immunis lett rá, és ellenszere lett a kígyómarásnak.

Akkor miért nem aduk be m inden embernek 1-2 csepp mérges, ciánt, meg ilyesmit, és többet nem lesz veszélyes.


2011. aug. 18. 20:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
a cián méreg és nem alakul ki ellene védettség, a mérgeskígyós még ok, van is egy manus, a tv-be láttam aki ezzel szórakozott és valamilyen védettsége lett, de nem marr azért meg mindenkit egy kígyó errefele, felesleges terhelés lenne
2011. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A védőoltások hogyan kapcsolódnak a ciánhoz meg kígyóméreghez?

"Elvileg a védőoltások úgy működnek, hogy egy legyengített vírust adnak a szervezetnek, ami megtanul ellene védekezni, és immunis lesz."

Eléggé erős leegyszerűsítés, de fogjuk rá, hogy igaz. Viszont a legtöbbnél az immunitás csak ideiglenes. Influenzaoltást se véletlenül érdemes minden évben beadni. Emellett a vírusok mutálódnak is ergo a korábban beadott oltás nem fog érni semmit.

2011. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert mocsok drága volna azellen a párezer méreg ellen oltogatni, aminél egyáltalán működne ez a felvetés.
2011. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Es ez egeszen pontosan mire is lenne jo?


Hanyan halnak meg cianmergezesben? Hanyan halnak meg kigyomeregtol? Milyen kigyomeregtol? Gondolom van mondjuk kb. 100 mergeskigyo faj. Minden kigyomereggel minden embert? :-D

2011. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
gondolom, ha Afrikába utazik vki vagy mittoménhová, akkor pár védőoltást kap...
2011. aug. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A ciános oltásnak egyetlen értelme lenne: embereket ölni nagyon nagy mennyiségben igencsak kis tőkéből.


A cián a a hemoglobinban található vassal egy ciano komplexet alkot, ami meggátolja a vörösvértestek oxigénhez való kötődését ami egyszerűen fulladáshoz vezet. Nagyjából annyi értelme van mint szén-monoxidot szivatni a borászokkal, hogy had tudják meg milyen amikor lemennek a pincébe és meghalnak.


Hülye ötlet, felejtsd el.

2011. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a cián az egy vírus?? netán baktérium??
2011. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem nem fogok találkozni az utcán egy mérgeskígyóval. Ha meg találkoznék is, akkor is lehet, hogy egy másik kígyó mérgére van oltásom (amit én persze nem tudok), és mégis nyugodtan odamegyek, és simogatom, mert megvan a kígyóméreg-oltásom. Ennyi erővel értelmesebb lenne darázscsípés-kúrát adni, mert darazsakat heti (max. kétheti) alkalommal látok.
2011. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Darazsak meg méhek esetén lenne értelme. De az oltás ingyen van, mert az első darazscsípés vagy méhcsípés az oltás.

Veszélye azért ennek is van, és halálos. Sok ember nem is tudja, de allergiás e rovarok csípésére. És ez még az első csípéskor sem derül ki, hanem kb. a hetediknél.

A borászoknak pedig nem érdemes a szénmonoxiddal szembeni ellenállását növelni, mert ők széndioxiddal szoktak találkozni, ami kevésbé veszélyes és ráadásul nem is mérgező. A veszélye az, hogy ugyanúgy bele lehet fulladni, mint a vízbe, ami szintén nem mérgező.

2011. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
53%
Mindenkit?? Én meg azt nem értem, egyáltalán miért léteznek kötelező védőoltások?
2012. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!