Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit rontottam el? (akkumulátor...

Mit rontottam el? (akkumulátortöltés, inverter, szélgenerátor)

Figyelt kérdés
Vettem ebayen egy kis elektromos motort (alacsony RPM számút, hogy könnyen tudjak vele visszatölteni egy akksit), most egy fúróval hajtottam meg, és így próbáltam tölteni az akksit. Az inverterrel direktbe kötöttem a kis motort, pont 12voltot nyomtam vele, az inverteren a zöld lámpa világitott (ami szokott is amikor működik) de áram nem jött ki belőle (próbáltam kis lámpát bedugni rá, telefon töltőt). Majd feltöltöttem az akkumulátort egy rendes töltővel, de így se ad áramot az inverter. Autóba mindig működött. Valaki segítene?
2011. aug. 19. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyenáramú villanymotort vettél?
2011. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze.
2011. aug. 19. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Na most hogy van ez? Egyenáramú a motor, egyenáramú az aksi, akkor mihez kell az inverter? Hova van bekötve?
2011. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
az inverter az akksi és a váltóáramú fogyasztó közé kell. a motort az akksira kötöm. de ha pl. szobabiciklivel tekerem, akkor valaminek megkéne gátolni hogy túltöltődjön az akksi, ezért kéne a motor és az akksi közé valami. találtam valami töltésvezérlőt, talán ez az, de elég drága. meg egy olyan kérdésem is lenne hogy a motor az 300 RPM 12volton, ha ennél gyorsabban pörög akkor az nem árt az akksinak?
2011. aug. 19. 20:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja értem, köszi. Akkor igen, kell neked egy aksitöltő. Hogy milyen, az attól függ, milyen aksid van. Ha műszerész vagy, akkor kereshetsz hozzá kapcsolást.


Az inverterbe azért általában sima egyenfeszültség kell, a motor meg valszeg lüktető egyenfeszt ad. Mi van írva az inverterre? Hány wattos, bemenő/kimenő feszültségek?

2011. aug. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az inverter 300wattos, 12V bemenet, 230V kimenet
2011. aug. 19. 20:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Na most azt azért tudni kell, hogy az invertert ha terheled, akkor bizony az megköveteli, hogy a bemnetén a 12V-ról fel tudja venni a szükséges teljesítményt. Tehát ha rákötsz az inverterre egy 40W-os izzót, akkor a bemeneten minimum 40W-ot próbál elszívni a motorodtól (3.3A@12V), ami nem biztos, hogy bírja, el is füstölhet. Szóval nem mindegy, hogy a motorod milyen teljesítményű, de nem hiszem, hogy pártíz wattnál több lenne.


És jó lenne a motorból jövő feszültséget simítani, mert ha jól gondolom lüktető egyenfesz jön róla, aminek nem örül az inverter.


De felejtsük el a motort most. Az aksi rendes autóba való aksi? Mivel töltötted? (Azt értem, hogy rendes töltővel, de az mit jelent?)

2011. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az akksit robogóbol szedtem ki, ilyen:

[link]

Csak nem varta. A töltő az 12/24V-os, nem pont ilyen, de ilyesmi: [link]

2011. aug. 20. 11:13
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az inverteren csak 1 led van mi azt mutatja ha túltöltöttség van, vagy levan merülve az akksi. szóval nem tudom melyik
2011. aug. 20. 11:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Tehát ha az aksit bekötöd az inverterbe, akkor nincs feszültség a kimenetén. (A motort most ne kösd be sehogy, az amúgy is egy másik történet.) Ha van valami multiméter műszered, mérj rá az inverter bemenetére és kimenetére is (az egyik egyen-, a másik váltófesz!), ha van bemenet 12V, és nincs kimenet, akkor passzolok.


Korábban azt írtad, a led szokott világítani, amikor működik, most meg hogy az a lemerült aksit jelzi. Ez ellentmond egymásnak, hacsak nem korábban is folyton majdnem le volt merülve.

2011. aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!