Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan ered a 100 kilós...

Honnan ered a 100 kilós lovagi vértezet és a 20-30 kilós kardok legendája?

Figyelt kérdés
Bármilyen épeszű történész meg mondhatja hogy ilyenek nem léteztek. Mégis tartja magát ez a az abszurd elképzelés. Honnan ered?
2011. aug. 20. 16:36
1 2
 1/16 Tom Benko ***** válasza:
100%
A méretükből, valamint az erős hősök legendáiból.
2011. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
ha csak ez az egyetlen abszurd elképzelés tartaná magát...
2011. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Csak azért írok a kérdéshez, hogy könnyebben visszataláljak.
2011. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy minél hősiesebbeknek tűnjenek. Hogy ekkore súly alatt is képesek voltak harcolni.
2011. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ennyire nem volt nehéz, de mivel rohadt nehezek a régi vértek és fegyverek (akit nem szoktattak hozzá gyerekkortól, annak nem ment...) az emberek hajlamosak túlbecsülni a súlyukat.
2011. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A páncéloknál még érthető is.

Egy teljes, mindenre kiterjedő, mindent fedő lovagi vértezet könnyen lehetett 120 kg is. Csak épp ennek felét nem a lovagra hanem a lovára pakolták.

2011. aug. 20. 19:09
 7/16 anonim ***** válasza:
Én erről még sose hallottam. Amit én hallottam és láttam, hogy az angol páncélocskák kb.: 20-25 kg, a női magyar lemezvért kb.: 35kg, a férfi meg 45-55kg.
2011. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

1) Hát ugye a történelem órán ilyesmiről nincs szó, tehát a diák nem találkozik vele.

2) A matek meg a fizika uncsi, ezért egy megalapozott becsléssel becsült fegyver tömeg (mondjuk közelítsük egy másfél méteres, 5 cm x 3 mm vasrúddal, sűrűség alapján) nem jön szóba.

3) Páncélnál még akkor sem jön szóba, ha akaárná az ember, mert bonyolult az alakja és ismeretlen a lemezvastagság.

4) A diák kérdezni lusta, utánajárni hülye, viszont életkori sajátosság miatt vakon hisz a hozzá hasonló társának, aki hallott valamit valahonnan.

5) Felnőttként, hacsak nem kezd foglalkozni a témával, a legtöbben a diákkori emlékeket őrzik, függetlenül attól, hogy az "hivatalos" foráásból származik-e vagy sem.

+1) Olykor a tanár is lusta utána nézni, neki se tanították az egyetemen, de ha a diák megkérdezi, akkor sértené az egóját a "nem tudom" válasz. Ezért bemondja az első hülyeséget ami eszébe jut, ld 1)-5) pontok. Ő is volt diák, neki is büdös a matek, csak most már "szakember" ezért joggal hisznek neki a diákok.


Innentől ez egy öngerjesztő ciklus, ami alulról folyton betáplálást kap (új diákok), és a ciklusból csak úgy lehetne kivenni embereket, ha azok valamiért megtudnák az igazat és elkezdenék terjeszteni. Viszont ennek át kéne csapnia egy kritikus tömegen ahhoz, hogy rendszerszinten legyen hatása.

2011. aug. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy akkor talaltak ki, amikor azt hogy a kozeporban azt hittek, hogy a fold lapos...


"The misconception that educated people at the time of Columbus believed in a flat Earth, and that his voyages refuted that belief, has been referred to as "The Myth of the Flat Earth". In 1945, it was listed by the Historical Association (of Britain) as the second of 20 in a pamphlet on common errors in history." (wikipedia)

2011. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A páncélokhoz nem értek.

Viszont egy haverom gyűjti a régi kardokat, nála szoktam néha hülyéskedni egy egy kardal.

A kardjai kovácsolt vasból vannak. max 6-8 kilós a legnehezebb. Hát 30kilós kard már hogy lenne?! Gondolj már bele több mint egy cementes zsák súlya!! Hogy bírná azt el csuklóval bárki is?? Harcolj már egy cementes zsákkal órákat! :D

2011. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!