Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Jól számolok? (napelem,...

Jól számolok? (napelem, akkumulátor)

Figyelt kérdés
Rendeltem 4db 6V 200mA-es napelemet (tesztelésnek). Van egy 12 V 100Ah- akksim.(meg töltésvezérlőm) 2-2 napelemet sorba kötök, azokat meg párhuzamba, szóval lesz 12 volton 400mA töltésük. Az akksi 100Ah-os, szóval 100/0,4A= 250 óra alatt tölti fel az akksit?
2011. aug. 23. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg.....

Gyakorlatilag duplája az idő, mivel éjszaka a napelem nem működik, illetve borult időben csökken a teljesítménye. Valamint, ha a merőlegestől erősen eltér a napelem felé eső napsugárzás mértéke.

Továbbá ha a napelem 12V tutira, akkor a töltés nem jön úgy össze mint egy kocsiban ahol a töltő illetve hálózati feszültség 14,2 V körül van.

Nem nagyon tudományos, de a lényeg benne van.

2011. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha 30x ennyi napelemet veszek akkor 1 nap alatt valószínű feltöltöm az akksit. Kb 150e forintba kerül. A sok milliós rendszerekhez képest nem rossz :D
2011. aug. 23. 22:33
 3/4 anonim válasza:
Igen, csak 14,4V Töltőfesz kéne, vagy picivel lehet alatta, de 12V az elég kevés a töltésnek. Meg a napelemeket Védeni is kell a környezeti hatásoktól, valami Plexi lapot kell rá tenni, ami plusz kiadás a napelemen felül. Meg olyan akksi kell, ami bírja a cseptöltést, mert a normál savas autós akksi kipurcanna hosszútávon.
2011. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Az akkumulátor hatásfoka nem 100% feltöltéskor, hanem 90% körül van. De ennek utána kell nézni. Nem mindegy az sem, hogy milyen aksiról van szó. (Nikkel-metálhidrid, sima kénsavas ólmos aksi,...)


Mivel ez több, mint 10 napig tart, ezért azt sem mondhatjuk, hogy a napelemek mindig leadják a névleges teljesítményt. Éves átlagban a magyarországi időjárás mellett a napelemek csupán 13%-át tudják leadni a névleges teljesítménynek. Nyáron valamivel több, de nem tudom mennyivel. Szóval annak is utána kellene járni, hogy nyáron mennyi a kapacitás-kihasználtsága a napelemeknek.


Én olyan 600-700 órára tippelek.

2011. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!