Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol szerezhetem be a következő...

Hol szerezhetem be a következő anyagokat?

Figyelt kérdés

Elsősorban!!! NE ÍRJ, ha nem értesz hozzá, vagy csak szidni akarsz, hogy ez hülyeség...stb.!!! Köszi


Lista:


-kén

-salétrom/salétromsav (kálium-nitrát) (utóbbi jobb lenne)

-magnézium (szalag)

-szén


Igen, kitaláltátok, Flashbang granyót szeretnék készíteni paintball játékhoz.


2011. szept. 8. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A salétrom és a salétromsav forgalmazása és vásárlása engedélyköteles. (én is szerettem durrogtatni...)
2011. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Legelső vok: A villanóport ismered? Kálium-permanganát és alumíniumpor 2:1 tömegarányú keveréke. Régen, ha nem volt magnézium, ezzel fényképeztek. Csináltam ilyet, vakít mint állat!

Az a baja, hogy ha bezárod egy edénybe, akkor robban, ezt át kell hidalnod (pl. folpak).

A hipermangán gyógyszertárban van, az alumíniumpor pedig alupigment, pl. Szíriusz ezüstpor (festékadalék).

2011. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2011. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nemhangzik rosszul, hol szerezhetem be ezeket? :D persze engedély nélkül és legálisan :)
2011. szept. 8. 21:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Ként szerezhetsz pl. gyógyszertárban. Gondolom salétromsóra gondoltál, ez a kálium-nitrát, szintén vehetsz gyógyszertárban bár ott elég drága, ha olcsóbbat akarsz akkor műtrágyaként is megtalálod gazdaboltokban.

Magnéziumot vegyszerboltban szerezhetsz, de baromi drága, használj inkább aluminiumport ahogy korábban javasolták.

Szén pedig minden gazdaboltban található.


Mellesleg ha valóban készítesz ilyet akkor elköveted a robbanószerrel való visszaélés nevű bűncselekményt és ha akármelyik ismerősöd/rosszakaród beköp, akkor készülj, hogy bíróságot fogsz látogatni.

2011. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ohh, erről nemtudtam... akkor valószínüleg leteszek róla :S
2011. szept. 8. 21:29
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Én is pirós vagyok, amit te leírtál az nem flashbang, hanem a puskapor. :)
2011. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bromkrezol ***** válasza:
59%

A kálium-nitrát és a kénpor közönséges mezőgazdasági boltokban kapható, faszént pedig grillsütéshez árusítanak. A kálium-permanganát engedély köteles, szigorították a felhasználását. Van egy nagyon jó honlap, a kísérletező kedvűeknek néha ajánlom. Nem a receptek miatt, hanem ezért a fotóért...

[link]

2011. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kira1999 válasza:

jáj, ez a kép...

ként:gazdabolt

salétrom: kimész alföldre,szedsz a szikes talaj tetejéről

magnézium:kunyizz kémiatanártól

szén:tüzép vagy tesco

2011. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha még aktuális, akkor innen:

magnézium szalag


[link]

2012. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!