Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék egy minél...

Hogyan tudnék egy minél egyszerűbb rádiót készíteni?

Figyelt kérdés

neten keresgéltem, de nem találtam megfelelőt



köszi :)


2011. szept. 12. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezer éves kapcsolás. OA1160 helyett 1N4148
2011. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2011. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ezer éves kapcsolás. OA1160 helyett 1N4148"


Nem véletlen ám a germánium dióda! Ott nem az egyenirányítás a fő szempont, hanem az alacsony munkapont (0,3 V). Azt pedig a szilíciumdióda (0,7V) nem tudja. Inkább szerezz valahonnan egy régi TV-t vagy rádiót és abból bonthatsz germániumdiódát. (A forgókondi miatt amúgy is kell)


Amúgy ezen készülékek középhullámúak. Nem tudom jelenleg milyen teljesítménnyel adnak rajtuk, de annakidején a Petőfi rádiót egyetlen diódával, és fejhallgatóval is lehetett venni. Semmi egyéb nem kellett. A dióda "mutat" a föld felé. azaz a katódja földelve, az anódjára egy 20-25 méteres drót antennaként, és a diódával párhuzamosan egy nagyimpedanciás hallgató (2000 Ogm körüli) kellett. A legegyszerűbb rádió ez volt, semmi kétség.

2011. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én elektrotechnikus vagyok de kíváncsi lennék arra hogy ez a krumplis verzió hogy működik.
2013. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A krumpli az elemet helyettesítheti, lásd: [link]
2014. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!