Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A rubikkockának van szabványa?

A rubikkockának van szabványa?

Figyelt kérdés
Előzőleg rossz helyre tettem a kérdést, remélem itt már jó helyen lesz. Szóval, a következő a kérdés: vegyük a kirakott rubikkockát, annak pl. a fehér oldalát. Van arra szabvány, hogy a fehér oldallal szemben/alatt/fölött/jobbra/balra milyen színnek kell lenni? AZ enyémnek a fehérrel szemben kék van, de ahogy a kirakós videókat nézem, ott máshogy van. Aki tudja segítsen, köszönöm. :)
2011. szept. 16. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ha a fehér van szemben, a piros fölül, akkor a kék bal oldalt van. Mindig az a szín van egy oldallal szemben, mintha sárgát adnánk az adott oldal színéhez, tehát a feérrel szemben a sárga, piraossal szemben a narancssárga, a kékkel szemben pedig a zöld van.
2011. szept. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezért nem tudom kirakni videó alapján. Már majdnem azt hittem, hogy én vagyok béna :D Akkor majd átragasztom a matricákat. Köszi szépen :)
2011. szept. 16. 23:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagy szét lehet ezt valahogy szedni? :D
2011. szept. 16. 23:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Szét lehet szedni. :) Ha átragasztod a matricákat, gond lehet belőle, mert előállhat olyan helyzet, hogy nem tudod kirakni. Ha átragasztasz, nézz meg egy ilyen szabvány-kockát, és annak alapján minden színt ragassz át (vagyis "félig kirakott" állapotban eszedbe ne jusson ragasztgatni, akkor már szedjél le mindent és építsd fel előről).

Ha szétkapod (erre is biztos van tutorial), kis szilikonolajjal meg lehet olajozni, jobban pörög utána a kezedben. (Ez profi kockás trükk. A gond az, hogy utána nem nyikorog olyan szépen.) Csak az összerakása okozhat gondokat. A matricázás ebből a szempontból biztonságosabb.


A kérdésből gondolom, nem gyári a Rubik-kockád. Szúrd le azt, aki átragasztgatta a matricákat, nem szép dolog. :) (Ha gyári és ilyen, akkor pedig hibás termék, reklamálj.)

2011. szept. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szabványt csak olyan szerkezetnél alkalmaznak ahol az alkatrészek cserélhetőségét biztosítani kell mert olyan alkatrészek vamnnak benne amit szabványos állapotban gyártanak bárhol.A Rubik kocka egy teljesen egyedi szerkezet semmiféle szabványnak nem kell megfelenie.
2011. szept. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nincs. Az az igazi szopatás, ha kanji jelekkel jelölöd :) Aki ki tudja rakni, annak mindegy, mechanikusan csinála, aki meg nem, annak is mindegy :)
2011. szept. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Á, inkább majd veszek másikat. 500 ft-ért vettem a százforintosban, az első rubikkockám, ezért nem tudtam, hogy milyennek kell lenni. Haveromét már párszor kiraktam videók alapján, jól is ment, ennél meg hiába rakok ki egy oldalt, a szomszédos oldalon nem jön ki a T-betű. Szerintem nem ér annyit, hogy ragasztgassak, inkább veszek újat. :D
2011. szept. 17. 10:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!