Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 1 m2 (négyzetméter) az hány dm?

1 m2 (négyzetméter) az hány dm?

Figyelt kérdés
A válaszokat előlre is köszönöm! :)
2011. szept. 21. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miután 1m az 10dm, így 1 m2, az 10*10=100dm2
2011. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm! Még egyet nem tudok, hogy 1 m2(négyzetméter) hány dm3(köbdeciméter)?

Kérlek erre is válaszoljatok!

Köszönöm előlre!

2011. szept. 21. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na-na! Almát körtével ne!! (1m2--dm3)

Miután 1m az 10dm, így 1 m3 az 10*10*10dm3=1000!

2011. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De én ezt kaptam házinak..:/
2011. szept. 21. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

EZT biztos nem. Olvasd csak el mégegyszer...


Biztos, hogy a terület (m2) és a térfogat (dm3) értékeket nem lehet egymásba átszámítani, úgyhogy valamit elnéztél.


Pedro

2011. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hát, a tanár így írta fel a táblára..:/ Amúgy fizikáról van szó..
2011. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocsi, az előző én vagyok a kérdező. Nemtudom miért nem arja ki..:/
2011. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
írja
2011. szept. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Szerintem már mindegy, a kérdéseidre kaptál helyes válaszokat; de azért néhány gondolatot írnék:


1. Az 1. kérdésedben is hiányzik a kettes a dm után az indexben; ezt nem tették szóvá eddig, de az 1. válaszoló helyre tette a dolgot.


Tehát soha ne keverd a szezont a fazonnal: a hosszúságnál nincs indexben semmi; a területnél 2, a térfogatnál 3 van; az át- és beváltásoknál a mértékegységek indexeinek azonosaknak kell lenniük. Ha hatványozást tanultál már, akkor tudod, hogy miért...


2. Ha tényleg a tanár írta fel helytelenül mind a kettőt, az lehet attól, hogy ő is emberből van: elfáradhatott már, alapon szétszórt típus, sietett valamiért, stb. Ha nem, akkor figyelmetlen, kész.

Ha legközelebb is előfordul hasonló eset, jelezd neki; ha normális, akkor meg fogja köszönni. Ha viszont nem normális, akkor rondán fog rád nézni egy ideig; legrosszabb esetben még a jövő nyaradat is elszúrja... :)


3. De az is lehet, hogy ő felírta rendesen, csak te nem másoltál pontosan. Ez pedig azért lehet, mert te is emberből vagy... :)

Ezt nem részletezem, gondolom, szükségtelen. :)


Üdv, minden jót neked!

2011. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!