Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 4,5V-os telepre rákötünk egy...

4,5V-os telepre rákötünk egy 100nF-os kapacítású kondenzátort. Mekkora tömegű olajcseppet tud felemelni 0,5 cm magasra?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Semekkora tömegűt. Remélem jól számoltam.
2011. szept. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt honnan veszed? Hogyan jött ki? : ) Tényleg nem tudok nekiállni sem... Számoltál valamit? Írd le, légyszi!!
2011. szept. 26. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Így önmagában nekem egy fizika példa nyelvezetű értelmetlen zagyvaságnak tűnik. Ha egy kondenzátorra rákötök egy telepet, az ugyan nem emelget se olajat, se más egyebet. De azért várjunk, hátha valaki kihoz ebből valamit.....:)
2011. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem csak neked értelmetlen... néztem képleteket a Milikan-kísérletnél, de semmit nem tudtam kihozni belőle... vagy kellene az olajcsepp töltése vagy pedig a kondenzátor lemezeinek távolsága... f@sz egy feladat... :D
2011. szept. 26. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
AZ olajcsepp igazán precíz megfogalmazás.... Ezt a feladatot hol olvastad?
2011. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
elsős egyetemi zh kérdés volt... de nekem is úgy küldték át, hátha meg tudok birkózni vele... viszont még életemben nem láttam ekkora hülyeséget...
2011. szept. 26. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Márpedig fel tudja emelni!

A kondenzátor lemezei vízszintesen kell, hogy álljanak.

Ki lehet számolni, hogy mondjuk 1cm távolságú lemezeknek mekkora legyen a felületük, hogy 100nF jöjjön ki kapacitásnak. A kérdésben egyenáram szerepel, ez azért fontos, mert az egyik lemez negatív, a másik pozitiv lesz.

Legyen mondjuk az alsó a negatív, ha rácseppentünk egy csepp olajat, akkor az olajcsepp is negatív lesz és így a kondenzátor alsó lemeze taszítani fogja, tehát ha megfelelő a tömege az olajnak, akkor lebegni fog!

2011. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fix-, hanem folyamatosan változtatható feszültségre kötjük, akkor szépen lehet az olajcseppet emelgetni és süllyeszteni.
2011. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!