Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az A komplementerhalmaz...

Ha az A komplementerhalmaz metszete a B komplementerhalmazának, akkor a megoldás az üres halmaz?

Figyelt kérdés
Matek feladathoz kell,és nem értem.Az A komplementer ugyebár az,amikor az A-n,jak nem eleme,és ugyanígy a B-vel is,ha B komplementer,akkor a B-nek nem eleme.A feladat,hogy A komplementer és B komplementer metszete.Akkor a megoldás az üres halmaz? és mi lesz a közös metszetben lévő számokkal??
2011. szept. 28. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, de ami A-nak nem eleme, oda nem csak azok tartoznak, amik a B-nek elemei, hanem lehetnek olyan számok is, amik sem A-nak, sem B-nek nem elemei, hanem a két halmaz körül vannak. Na ezek azok, amik a két komplementer metszetébe tartoznak.Nem tudom, érted-e amit leírtam.
2011. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nemigazán..mert ha pl U= 1234567 A= 12345 B=4567

akkor a közös metszet a 45 ami csak az A=123 csak B=67 és így a két halmaz körül nincsenek számok..

2011. szept. 28. 14:42
 3/6 A kérdező kommentje:
vagy akkor A komplementer metszet B komplementer = U ??
2011. szept. 28. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:

A példádban üres halmaz az eredmény. De ha

U= 123456789 A= 12345 B=4567

akkor A komp metszet B komp = 89.

Vagy másképpen: U-A-B, (U/A/B)

U azon elemei, amelyek nem elemei sem A-nak, sem B-nek.

2011. szept. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ééérteem.!! köszönöm.:)


mégegy kérdés..ha A komplementer metszete a B halmaznak,akkor mi a megoldás?Úgyértem a közös metszetben levő számok is a megoldás részei?

2011. szept. 28. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, a közös (AB) metszet az A része, és az A komplementerben eleve nem lehet semmi az A-ból.

A komp metszet B, az ami csak a B-ben van. Ha lerajzolod, akkor a B felöli "félhold" lesz.

(Veszed B-t, és abból is csak azt, ami nem A)

2011. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!