Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi a föld potenciálja egy...

Mennyi a föld potenciálja egy végtelen távoli ponthoz képest?

Figyelt kérdés
ez van egy feladatban.. magát a kérdést sem nagyon értem.. ha valaki megtudná mondani hogy kell kiszámolni megköszönném..
2011. okt. 5. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Feltételezem gravitációs potenciálról beszélünk. Egységnyi tömegre eső potenciális energia. Felírod Newton féle gravitációs törvényt 1 kg tömegre a Föld gravitációs terében. Integrálod távolság (r) szerint Föld felszínétől (6378000m) végtelenig.
2011. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most az a kérdés, hogy mennyi a Föld felszínén a gravitációs potenciál? Vagyishogy egy 1 kg tömegű testet mekkora energiával tudnánk a Föld felszínétől végtelen távolságra helyezni? Ehhez a második kozmikus sebesség kell, ez éppen leküzdi a gravitációs potenciált. Bővebben itt:


[link]


Második kozmikus sebesség.


A képlet bal oldala a lényeg. Az vonatkozik a gravitációs potenciálra (az „m“ kihagyandó).

2011. okt. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Helyesen:


A képlet jobb oldala a lényeg. Az vonatkozik a gravitációs potenciálra (az „m“ kihagyandó).

2011. okt. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kb. 62600000-62700000 millió J/kg. Valszeg jó az eredményem, mert akár a sebességgel számoltam, akár a potenciálos képlettel kb. ugyanez az érték jött ki. Tehát egy 1 kg-mos testnek kb. 63 millió Joule mozgási energiával kell rendelkeznie (ekkor repül a kb. 11,2 km/s-os szökési sebességgel) hogy a gravitáció csak lassítani tudja, de megállítani, és visszarántani már ne. Illetve ha a végtelenből esne le a Föld felszínére -és közben a légellenállás nem lassítaná- akkor meg lefelé zuhanván gyorsulna fel, -és csapódna be (feltéve, hogy a tengerszinten)- ugyanekkora sebességgel.
2011. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző voltam. A milliót véletlenül felejtettem ott a sok 0 után, tehát vagy úgy írom, hogy 63000000 vagy 63 millió de nem 63 milliószor millió.
2011. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt igazából ezt negatívnak kellene venni, tehát -63 millió J/kg, ugyanis ennyi energia HIÁNYA van egy Föld felszínén nyugalomban levő testnek, hogy elhagyja a Föld gravitációjában való kötött állapotát. És ugye a végtelen messzeségben lenne 0. Pozitív potenciál taszításnál lenne felhalmozható, mondjuk mikor összepréselsz két mágnest az azonos pólusával, vagy ahogy a pozitív töltésű protonokat préseli össze a magerő az urán, és társai óriásatommagjaiban.
2011. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!