Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Néhány lánybarátnő, akiknek a...

Néhány lánybarátnő, akiknek a haja szőke, barna vagy fekete, együtt ment nyaralni. Közülük 3 kivételével mind szőke,4 kivételével mind barna,5 kivételével mind fekete hajú. Hányan vannak a nyaraló barátnők?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek nekem!:) Nagyon elakadtam ennél a feladatnál, pedig meg kellene oldanom. Levezetnétek nekem, hogy hogyan is kellene megoldani, és leírnátok a megoldást, hogy tudjam így valamennyire begyakorolni ezt a feladattípust?

Előre is nagyon köszönöm!:)


2011. okt. 9. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Oké. Leírok neked valami mást, hogy ezt a feladatot meg tudd oldani.


Nekem vannak kisautóim. Öt kivételével mind piros. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk 12 kisautóm van, akkor abból mennyi is lesz piros? Mind? Nem mind, mert 5 kivétel van köztük, ami nem piros. Tehát 12-5= 7 piros kisautóm van.


Neked ismretelen számú (legyen X) lányod van, akik három ismeretlen számú alcsoportot alkotnak, de ezek összege egyenlő a teljessel. Az "öt kivétellel mind szőke" azt jelenti, hogy 5 nem szőke köztük, ahogy a kisautónál is...


Ebből már fel kell tudnod írni 4 egyenletet, amiket rendezve megkapsz minden számot.

2011. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

S - szoke

B -barna

F - fekete


Közülük 3 kivételével mind szőke: B+F=3

4 kivételével mind barna: S+F=4

5 kivételével mind fekete hajú: S+B=5


B=3-F

S+3-F=5 -> S-F=2 -> S=2+F

2+F+F = 4 -> 2F=2 -> F = 1

S = 2 +F -> S=3

B=3-F -> B=2


TEhat osszesen volt 6 csaj, 1 fekete, 2 barna, 3 szoke.

2011. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!