Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki leugrik egy hídról,...

Ha valaki leugrik egy hídról, miért hal meg, ha tud úszni?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor hal meg, ha rosszul esik, vagy valamire rá?
2009. máj. 1. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól is hogy milyen magas a híd. Lánchídról Dunába ugrani lehet végzetes, mivel ilyen magasról becsapódásnál a víz felülete hasonlítható a beton keménységéhez. Továbbá a folyóvíz általában hideg = szívinfarktus. Nem utolsó sorban ha a híd magas és a víz sekély az sem szerencsés kombináció!
2009. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
...vagy elviszi a sodrás :D
2009. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
A víz ugye nem éppen kellemes meleg ezért felhevült testtel hideg vízbe a hírtelen lehűlés okozhat görcsöt vagy szívbénulást. Másrészt attól ,h tud valaki úszni nem biztos, h természetes vízben is tud. Az uszodai körülményektől eltér egy folyóvíz, lehetnek benne örvények ( hídnál főleg a pillérek körül). És ugye, ahogy már írták magasról a víz is üt, és ugye pár méter zuhanásnál a hírtelen megállás nem egészséges akkora energiát nyel el a test, amit nem biztos, h tolerál. Nem a zuhanás öli meg sosem az embert hanem a hírtelen megállás. És ugye ha kicsi a víz akkor egyértelmű helyzet.
2009. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
szerintem ha valaki leugrik a hídról nem azzal fog foglalkozni, hogy huu, ki kéne úszni...
2009. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van az elsőnek. Nagy sebbességnél már a víz is olyan kemény, mint a beton! Betonra esni meg ugye nem kellemes. Ez nem csak a vízzel van így hanem a levegővel (a légkörrel) is. Ha pl. egy visszatérő űrkabin vagy űrsikló nagy szögben éri el a légkört akkor elég, ha kis szögben akkor meg vissza pattan róla, mint a kavics a vízről!
2009. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekem kiskoromban mindig azt mondták, hogy ha beleesnék a Dunába, az örvények elkezdenének a mélye felé húzni, és azokból nem lehet kiszabadulni. Én pedig azóta sem merek nyitott szemmel átmenni a hídon, ha mégis erre visz a végzet, a szembejövő forgalmat vagy az eget kell néznem, de semmi esetre sem a vizet.

Nem tudom, mennyi az igazság ebben az örvényes dologban, de abban biztos vagyok, hogy veszélyes... Egyébként én is azt gondolom, hogy a víz hőmérséklete az elsődleges halálok. Mint bármely más természetes víznél, lásd Balaton.

2009. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azokon kívül, amit írtak:


Hídról leesni többnyire ruhában szoktak, ami azonnal megszívódik vízzel. A ruhában úszást külön oktatják, mert olyan nehéz.


A híd alatt többnyire ott van a pillér. Aki a rossz oldalon ugrik bele, azt a sodrás rögtön fel is nyomja a pillérre.


Ha a híd nem olyan magas, hogy az ember összetörje magát a becsapódáskor, akkor a delikvens jó mélyre elmerül. Ilyenkor az ember könnyen bepánikol, hisz sokáig csak lefelé süllyed, aztán már maga se tudja merre van a felfelé - a levegő meg fogy. (Uszodában könnyű, mert ha eléred a medence alját, csak ki kell rúgnod magad felfelé.)


A hideg víz nem csak szívrohamot okoz, hanem leginkább kihűlést és az izmok elgémberedését. Pár perc alatt az ember nagyon le tud hűlni, mondjuk egy 10-15 fokos vízben, és egyszerűen nem tud úszni. (A Duna kb 3-400 m széles. Ha valaki középen ugrik le, akkor legalább 150 m-t kell tennie bármely irányban. Ez 3 uszoda hossz.)

2009. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Azért mert ha 5 m-nél több akkor a felületi feszültség miatt szét fognak úszkálni a belei.
2009. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Sztem azért a beton mindennél gyorsabban öl :). Viszont sokat számít sztem, hogy hogy ugrasz bele. Mert ha gyakorlott ugró vagy, akkor nyílván úgy ugrasz bele, h a lehető legkisebb felülettel érkezzél meg, tehát a kezed összeteszed és előre nyújtod, stb.-stb. De ha öngyilkosjelölt vagy :S, és mondjuk a hasadra vagy hátadra érkezel meg, akkor szinte biztos h szörnyet halsz (sztem).

Viszont a másik halálok sztem is az elsodrás, mert hiába tudsz úszni, a hullámok és örvények felülkerekednek.

2009. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Konzol FAN válasza:
42 m-től érzed betonnak a vizet, nem 5 m-töl...
2015. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!