Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » FIZIKA HELP: Mit számolok el?

FIZIKA HELP: Mit számolok el?

Figyelt kérdés

Van két gáztörvényes feladatom amit már többször átszámoltam de nem jönnek ki a feladatgyűjtemény által megadott megoldások. Aki le tudja vezetni ,hogy kell ezeket kiszámolni annak THANKS.


1. Mekkora a kinetikus gázelmélet szerinti sebessége egy 10 (a -12 en)g tömegű ködrészecskének 298.15 K hőmérsékleten? Hasonlítsa össze ezt az értéket az N2-molekula ugyanezen hőmérsékleten számított átlagsebességével. (Feladatgy. c=0,35 cm s-1 ,c(N2)=51540 cm s-1)


2.Két azonos térfogatú edényt elhanyagolható térfogatú vékony cső köt össze. Eredetileg mindkét edény 300 K-en van és a rendszer 0.1 mol N2-gázt tartalmaz. A nyomás 205,63kN m-2 . Az egyik edényt 450K-es termosztátba helyezzük , a másikat 300K-en tartjuk. Számítsa ki a végső közös nyomást és a N2 anyagmennyiségét az egyes edényekben. (Feladatgy.: közös nyomás=246800pa , n1=0.06 mol, n2=0.04 mol)


2011. okt. 15. 22:15
 1/4 Matthew Shepherd válasza:
Hát ... GZ annak aki ezt megoldja :O
2011. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Minden szabadsági fokra kT/2 enegia jut. A ködrészecskének szerintem 7 szabadsági foka van (ha pontszerűnek tekintenénk akkor 3 lenne), a nitrogénnek meg mivel 2atomos, a transzlációs meg a rotációsak miatt 5.


2. Ez egy sima pV = nRT...

2011. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pinocchio ***** válasza:
Nekem rendesen kijött,ha akarod részletezem hogyan.
2011. okt. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát megköszönném Pinocchio.
2011. okt. 16. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!