Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A és B és C logikai formulának...

A és B és C logikai formulának milyen Diszjunktív normálforma felel meg? (DNF) és hogyan lehet átalakítani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 03:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Általánosságban: ('X = X negált)

'ABC+A'BC+AB'C

Logikai szorzatok összege.


Itt találsz még pontosabb infót:

[link]

2011. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az (AésBésC) az egy DNF, és egyben KNF is. DNF, mert konjunkkciók diszjunkciója, csak egy ilyen hogyhívjákja van. Klóz? talán.


érted olyan mint ((AésBésC)vagy D), csak a D nélkül.


A vagy B vagy C is DNF, mert ez meg 3 hogyhívjákból áll, és itt a konjunkciók láthatatlanok, mert csak egy-egy elemű "konjunkcióhalmazok" vannak.


sry a pongyola megfogalmazásért, a lényeget azért remélem érted :)

2011. okt. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azt nem értettem, hogy ugye a DNF az elemi konjunkciók diszjunkciója és az AésBésC az nekem úgy tűnt, hogy már nem elemi.
2011. okt. 28. 11:38
 4/5 A kérdező kommentje:

Most már értem, tehát akkor elemi konjunkció a háromtagú konjunkció is.

köszönöm a válaszokat

2011. okt. 28. 11:43
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, ez a lényeg :)


egy elemi konjunkcióban tetszőlegesen sok atom lehet, és mindegyik atom előtt lehet maximum egy negáció, és konjunkcióval van mind összekötve.


(A) - ez jó

(A&!A&B&C&!D&A) -ez is jó

(A&!(A&B)) - ez nem

2011. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!