Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet növelni egy...

Hogyan lehet növelni egy impulzushajtómű tolóerejét?

Figyelt kérdés
A beáramló gáz mennyiségével és a gyújtás frekvenciájával tudom hogy lehet, de van-e valami egyéb megoldás ezeken felül?
2011. okt. 27. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kirk kapitány biztosan tud segíteni.
2011. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez egy létező dolog. a második világháborúban a német V1-es repülő bombákat ez hajtotta.
2011. okt. 27. 22:21
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg lenyűgöző találmány! Ez egy mozgó alkatrészek nélküli sugárhajtómű és bármilyen éghető gázzal üzemel.
2011. okt. 27. 22:24
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem deutériumot kell bele rakni.
2011. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Smartguy86 ***** válasza:
A kompressziós arányokkal lehet játszadozni, hogy a kiáramló gáz gyorsabb legyen. De egy bizonyos határ fölött szerintem már romlik a hatékonyság. Nem hiába találták ki olyanra, amilyen. Megvan az optimális kompresszió, ezen túl csak nagyobb égéstérrel, több üzemanyaggal. Legalábbis ez tűnik logikusnak.
2011. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem áll rendelkezésemre sem vízbontó szerkezet, sem olyan centrifuga amivel különválaszthatom a D2O-t a H2O-tól, de nem rossz elgondolás.
2011. okt. 27. 22:30
 7/14 anonim ***** válasza:

azt úgy hívják, hogy pulzáló sugárhajtómű.

[link]


az impulzushajtómű az sci-fi kifejezés.

2011. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

22:29!


A kompresszióarány állítgatása alatt a kiáramló csőtorkolat szűkítését érted, mint például a Laval-fúvóka?

Egyébként kössz, ez eszenbe se jutott és végtelenül egyszerű megoldás. Ha rakjétáknál bevált (mármint a Laval) akkor itt is hatásos lehet.

2011. okt. 27. 22:35
 9/14 A kérdező kommentje:

elnézést a helytelen megnevezésért!

Az enyém inkább így néz ki:

[link]

2011. okt. 27. 22:37
 10/14 Smartguy86 ***** válasza:
Meg pl a kiáramlócsőhöz vezető torkolat méreteit. Legalábbis úgy tudom, hogy a valódi sugárhajtóműveknél is ezzel szoktak játszadozni. Viszont sejtem, hogy ugyanaz lesz a helyzet, mint a kétütemű motorok esetében, hogy a visszafojtás egy idő után már az égés hatékonyságát csökkenti, ami teljesítmény-visszaeséshez vezet, vagy rossz esetben nem is indul meg az égés.
2011. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!