Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha nyugalmi helyzetben vagyunk...

Ha nyugalmi helyzetben vagyunk egy tökéletesen sima befagyott tó közepén, hogyan tudunk kijutni onnan? Hogyan juthattunk eredetileg a tó közepén nyugalmi állapotba?

Figyelt kérdés

A tökéletesen sima tó itt azt jelenti, hogy nincs súrlódási erő. Az én tippem az, hogyha ha nincs súrlódási erő, akkor menni se tudunk a tavon, akárhogy kapálózuk, nem fogunk haladni egy centit se előre. Ugyanúgy besétálni se tudtunk a tó közepére, mivel ugye nem tudunk haladni a tó felszínén. Ha valaki meglökött a tó széléről, az sem jó, mert ilyenkor semennyi lassulásunk nem lenne, nem állnánk meg a középen, csak mikor az átellenes pontnál elértük a tó szélét. Az egyetlen lehetőség, hogy függőleges irányból jutottunk a tó közepére, ez elég hülyén hangzik, de pl. egy daruval engedtek le minket, és ugyanígy tudnánk kijutni is. (Ilyen tó persze nincs a valóságban, a jégnek is van valamennyi súrlódása.)

Ez egyébként az Útban a modern fizikához című könyvből egy feladat, nem én találtam ki.


Szerintetek jó megoldás ez, vagy hülyeséget gondolok? :D


2011. okt. 30. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

megfelejtkezel a légkörről. A légkörben lehet "úszni", és a légkör le is fékez.


amit te írtál, az inkább az űr-fizikára vonatkozik, de a befagyott tó más mint a világűr.

2011. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A jég kristályos vagyis nem fagyhat tökéletesen simára. Ha belöknek, akkor megállsz mert ott a levegő.


Ha egy súrlódás nélküli tóról akarsz kijutni, akkor szerintem a kezeiddel megolvasztod a jeget és belekapaszkodsz a vájatba mint egy falmászó. Egyébként felülről bedobhattak a tóra, egy hidroplánnal például.

2011. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A légellenásra gondoltam én is, hogy lassítana valamennyit, meg ki is lehetne jutni vele, de itt elhanyagolhatónak vettem.
2011. okt. 30. 17:21
 4/10 A kérdező kommentje:
"A jég kristályos vagyis nem fagyhat tökéletesen simára." persze, ez csak elméleti példa. De egyébként ez egy kinematika feladat, úgyhogy csak a kinematikán belül próbáltam gondolkodni.
2011. okt. 30. 17:25
 5/10 A kérdező kommentje:
(KINETIKAI feladat, rosszul mondtam...)
2011. okt. 30. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közegellenállás (a levegőé és a jég felületéé is) nullára vehető, akkor szerintem vedd le a kabátod, ürítsd ki a zsebeidet bele, és dobd el. Az ellenerő majd kivisz téged a partra.
2011. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:) Ez jó, köszi.
2011. okt. 30. 18:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Na várj...

Ha nem csúszni, hanem lépni próbálsz, akkor azzal elvileg kijuthatsz hiszen a gravitáció még működik.

Tehát felemeled a lábadat és előrébb teszed.

A bejutás valóban csak felülről történhetett.


Szerintem!

2011. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A légellenásra gondoltam én is, hogy lassítana valamennyit, meg ki is lehetne jutni vele, de itt elhanyagolhatónak vettem."

Hát pedig, szerintem a levegőben úszás 0 súrlódású talajon nagyon szépen működne.


"Ha nem csúszni, hanem lépni próbálsz, akkor azzal elvileg kijuthatsz hiszen a gravitáció még működik."

a lépéshez is kell súrlódás, akármilyen lassan csinálod. Jégen pont ezért kell lassabban lépni, mert ott sokkal kisebb a tapadás. De ha a tapadás nem is létezik, akkor léphetsz akármilyen lassan, nem fog sikerülni lépéssel előre haladni.

2011. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha semmilyen módon nem tudunk erővel hatni a környezetünkre, akkor nem tudunk kijönni.


Hogy hogy jutottunk oda? Pl. egy kötéllel lefékeztek minket középen, és utána elengedték a kötelet. :D

2011. okt. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!