Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van úgy a két rés...

Attila79 kérdése:

Miért van úgy a két rés kisérlet ahogy?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 13:17
 1/10 Silber ***** válasza:
Nagyon egyszerű: nem tudni.
2011. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert igy mukodnek a dolgok... mert ilyen a vilag. :-D
2011. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért, hogy van?
2011. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi a kérdésed?

Próbáld meg pontosabban feltenni.

2011. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát a kérdés az,hogy amikor a végén egyenként lövik át a fotonokat,miért alakul ki akkor is hullámjelenség?
2011. nov. 1. 08:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert a foton hullám (is). Furcsa is lenne, ha két foton hullám lenne, egy pedig nem.
2011. nov. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert annak az egyetlen fotonnak vannak hullámjellemzői is. Ilyenkor azt csinálja, hogy egyszerre megy át a 2 résen (hullám tud ilyet csinálni), majd a túloldalon keletkezik 2 önálló hullámforrás, és ezek, mikor találkoznak, interferálnak egymással.


Ha bárhol az úton megtöröd a folyamatot (pl. beteszel oda egy detektort, amiben a foton kénytelen részecskeként viselkedni), akkor a hullám és így az interferencia sem jön létre.

2011. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Attila79 válasza:


ez az egész eleve egy hülyeség.első:kell lenni egy istennek(vagy hasonlónak)aki ezt az egészet megteremtette.mert gondoljatok bele:HONNAN VAN EZ A TÖMÉNYTELEN ANYAG????"


Minek kerdezed? Szerintem tudod te a valaszt! :-D

2011. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos.

Van olyan elmebetegség, ahol valaki csak akkor gondolkodik megszállottan, ha az adott témakör kerül szóba. Más témában képes normálisan gondolkodni.


A vallási téboly tipikusan ilyen szokott lenni.

2011. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
tévedés!mivel nem vagyok vallásos,csak próbáltam többfelől megközelíteni a dolgot.egyébként minden véleményre kiváncsi vagyok,bár a választ se te se én nem fogjuk soha megtudni ezekre a dolgokra :)
2011. nov. 1. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!