Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az alábbi videón látható...

Az alábbi videón látható hlografikus eljárás hogyan működik?

Figyelt kérdés
végig néztem a videót, azt megértettem mi okoza a fényjelenséget. amit viszont nem értek hogy a kivetítő mi alapján koordinálhatja be hogy milyen magasra kell feljuttatni a lézer nyalábot a levegő gerjesztéséhez? mert ugye ha kibocsátunk egy lézer nyalábot, azt csak egy elé helyezett akadály fogja megállítani. várom az ötleteket :)
2011. nov. 1. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az alábbi videón..."


??

2011. nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tényleg. véletlenül lemaradt. bocs


http://www.youtube.com/watch?v=KfVS-npfVuY


ez lesz az

2011. nov. 1. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

hát.. elmondják..

Fókuszált lézernyalábbal gerjesztik a levegő egy adott pontját és az ottani gerjesztett molekulák fényt bocsátanak ki amikor visszatérnek alapállapotba. (a holográfiához tehát semmi köze nincsen)


Elég nagy teljesítményű lézer kell hozzá, ami veszélyes az szemre és sokat fogyaszt.. nem hinném hogy ez a technológia így ebben a formában valaha is kikerülne a laboratóriumból.

2011. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a lényeg ott van, hogy lefókuszálják a nyalábot, és csak a fókuszfolt környezetében lesz akkora energiasűrűség, hogy a látott hatást kiváltsa.
2011. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 3/4 nem erre voltam kíváncsi, amit leírtál azt én is megértettem a videóból.


# 4/4 ezt a fókuszálást vajon szimpla lencsékkel végzik? ha igen elég gyorsan mozgathatják őket.

2011. nov. 4. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!