Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldanád meg az alábbi...

Hogyan oldanád meg az alábbi matematikai feladatokat?

Figyelt kérdés

1,Peti és édesanyja között a korkülönbség 36 év Hány éves korában lesz Peti feleannyi idős,mint az édesapja?

2,Feri 36 éves.Háromszor annyi idős,mint Teri volt akkor, amikor Feri annyi idős volt, mint Teri most.Hány éves most Teri?


2011. nov. 1. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1) A szövegben, amit írtál az elején édesanyja, a végén meg édesapja van. így lehetetlen megoldani. gondolom a végére is édesanyja kerül, akkor így:

Peti kora legyen X. Az anyja X+36. 2*X=X+36, innen X=36 Tehát Peti 36, az anyja 72 éves lesz, mikor Peti feleannyi idős lesz, mint az édesanyja.


2) Feri 36 éves, ez azt jelenti, hogy Teri 12 éves volt, mikor Feri annyi idős volt, mint Teri most.

Teri most X éves. Azóta, hogy Teri 12 éves volt, eltelt N év.(mindkettejük számára). Innen:

X=12+N (Teri jelenlegi életkora=az akkori életkora+az azóta eltelt idő)

36=X+N (Feri jelenlegi életkora = az akkori életkor+azóta eltelt idő


Kivonod az első egyenletből a másodikat, kijön hogy:

X-36=12-X

2X=48

X=24


Tehát ha jól értelmeztem a feladatot, Teri most 24 éves. 12 éves volt, mikor Feri 24 volt (Tehát mint Teri most), és ez 12 éve történt.


Egy kicsit talán túlbonyolítottam a megoldásokat, de remélem érthető:)

2011. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm az elsőnél édesapja van csak siettem bocsi :) felpontoztalak
2011. nov. 1. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!