Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gondoltam egy háromjegyű...

Gondoltam egy háromjegyű számra. A számjegyek összege fele annak, amennyi legfeljebb lehetne, a szorzatuk a lehető legkevesebb. A százasok helyén 1-gyel nagyobb számjegy áll, mint a tízesek helyén. Melyik számra gondoltam?

Figyelt kérdés

Ezt egy feladatlapról idéztem, de nem értem "amennyi legfeljebb lehetne" mennyi lehetne legfeljebb?

SEGÍTSETEK KÉRLEK


2011. nov. 3. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát a feladatnak így sok értelme nincsen. Háromjegyű számnál a számjegyek összege maximum 9+9+9=27 lehet. Ennek a fele nálam 13,5, ezért nem értem, hogy lehet a keresett szám számjegyeinek összege ezzel egyenlő.


Akkor tegyük fel, hogy a lehető legnagyobb (értelmes) maximulás összeg : 9+9+8= 26. Tehát legyen a keresett szám jegyeinek összege 13.


A lehető legkisebb szorzat nyilvánvalóan a 0, hiszen ha a három számjegy közül bármelyik 0 lenne (nyilvánvalóan nem a százasok helyén álló), akkor a szorzat 0 lenne.


A megadott feltételek tehát:

1.) A számjegyek összege 13

2.) A százasok helyén álló szám, egyel nagyobb, mint a tizeseknél álló

3.) Valamelyik számjegy 0.


Ezekből a feltételekből egyértelműen megadható a szám. A nulla az egyesek helyén fog állni (ha a tízesek helyén állna, akkor a százasok helyén 1-nek kellene lenni, így viszont nem lehetne az össze 13, hiszen 1+0+x=13, azaz x-nek 12 kéne lennie, ami hülyeség). Ha az egyesek helyén 0 áll, akkor ez azt jelenti, hogy a százasok és a tízesek helyén álló két szám összege kell, hogy 13 legyen, és az egyik egyel nagyobb a másiknál. Nyilvánvaló, hogy ez a két szám a 6 és a 7 lesz.


A keresett szám így, hogy minden feltételnek eleget tegyen : 760.

2011. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönömmm!!

most már értem!! :)

2011. nov. 3. 19:10
 3/3 970630 válasza:
Te se vagy kocka,vmi probléma van egyből gép..xD
2011. nov. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!