Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Segítség! :Egy sorozat első...

Segítség! :Egy sorozat első tagja 2011. A második tagtól kezdve minden tag megegyezik az őt megelőző tagnál 2-vel nagyobb szám reciprokának (-2) -szeresével. Mennyi a sorozat 2011. tagja?

Figyelt kérdés
Egy négyszög három szomszédos oldalának hossza megegyezik, a négyszög általuk meghatározott két belső szöge pedig 60°, illetve 70°. Mekkora a négyszög legnagyobb szöge?

2011. nov. 17. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A sorozatos feladat nagyon szép! Ötletet (hipotézist) és bátorítást én ettől kaptam:

[link]

Egyszerűen: első elem a,

második elem akkor ....

2011. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A négyszöges feladat is nagyon szép! Itt a rajz már szinte a megoldást is mutatja: (segítségként a zöld, szaggatott vonalat is berajzoltam.....)

[link]

2011. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes két feladat!


1. feladat

Nem írtam táblázatot, hanem elkezdtem a feltételeknek megfelelően felírni a tagokat.

A következő jött ki:

Ha az első tag 'a', akkor

n1 = a

n2 = -2/(a + 2)

n3 = -(a + 2)/(a + 1)

n4 = -2(a + 1)/a

n5 = a

...

Mivel négyesével ismétlődnek az értékek és 2011 4-gyel osztva 3 maradékot ad, a 2011-k tag

n2011= n3

n2011 = -(a + 2)/(a + 1)

==================


2. feladat

Az előző megoldást annyival egészíteném ki, hogy ha a B középponttal húzok egy 6cm sugarú körívet, talán még világosabb, hogyan jön ki a kérdéses legnagyobb szög: egy 10 fokos szárszögű egyenlő szárú háromszög alapon fekvő szöge + 60 fok.


DeeDee

***********

2011. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :))
2011. nov. 20. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!