Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány ceruzaelemet kellene...

Hány ceruzaelemet kellene összekötnöm sorosan, hogy legalább érezni lehessen az elemek erejét?

Figyelt kérdés
Ugye ha megfogod a két végét, nem érzel semmit, de ha (ceruzaelemnél nehéz :D) megnyalod, akkor lehet érezni, hogy csíp, de csak nyelvvel. Mennyit kéne összekötni, hogy ujjal is érezni lehessen?
2011. nov. 18. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
20-30
2011. nov. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és annak kb. milyen "tapintása" lenne? :P
2011. nov. 18. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 42V a törpefeszültség határa, tehát 28 darabot kell (ugye 1 ceruza elem 1.5V). Törpefeszültség felett már érhet komolyabb áramütés. de itt még igen kis esélye van annak, hogy halálos lesz.
2011. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Kedves mindenki!


Érdekes ez az érzékelés dolog... Én csináltam egy astabil multivibrátort, ami kb. 1Hz-en villogtatott 1 kék ledet. Megfogtam a led kivezetéseit, és azt a kb 2,4V -os négyszögjelet éreztem az ujjamon, de csak abban a pillanatban, amikor éppen kapcsolt be a LED.


Szóval ha ügyes vagy, akkor már 2db ceruzaelemet is megérzel. Amúgy 15-20 darabot ha sorba kötsz, azt szerintem már érezned kell. Olyan 50-70db -ig el lehet vinni a játékot, és az még éppen belül van a maximális érintési feszültségben. (120V engedélyezett egyenáramnál)


Egy ceruzaelem feszültsége pedig 1,65V, ha valaki nagyon ért a kémiához, akkor ki is számolhatja.

2011. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az astabil multivibrátornál nyilván belejátszottak a tranziensek is. 120V egyent senki ne vezessen magába, mert akár halálos is lehet.
2011. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Persze persze! Pont az az érdekes, ahogy írtam is:

Csak a felfutó éleket éreztem a LED két lábán.

2011. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Házilag lehet csinálni sokkal nagyobb feszültséget is viszont az már azért veszélyes. Egy vonat vasút trafóval meg egy telefon töltőnek a a transzformátorával lehet csinálni kb. 300-400 voltot elég kis amperral. Egyszer véletlenül meg rázót az már azért tud fájni.
2011. nov. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
elírtam nem vonat vasút hanem villany vasút
2011. nov. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!