Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan éltek az emberek...

Bibibubu kérdése:

Hogyan éltek az emberek 30évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Sok dolog kéne
2011. nov. 25. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

A legtöbben dolgoztak az állami intézményekben, gyárakban, de viszonylag jól meg tudtak élni, és nem voltak ekkora társadalmi különbségek mint most.

Mire vagy kíváncsi konkrétan?

2011. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bár én pont 30 évvel ezelőtt születtem, de a következő néhány évre már emléxem. Nyugodtan. Főleg a mostani állapotokhoz képest nyugodtan. Csendesen, békésen, sokkal többet törődtek egymással, mint az elmúlt 10-15 évben. Sokkal erősebbek voltak a közösségek, az emberek jobban összetartottak. A szüleim munkahelyén pl. a kollégákkal kirándulásokat szerveztek (brigádbulik, meg ilyenek), amely kirándulásokon a résztvevők fociztak, túráztak, volt közös főzés bográcsban, szóval mindenféle dolgot csináltak, amit a mostanában felcseperedő nemzedék el sem tud képzelni (teszem hozzá gyorsan, hogy ez nem az ő hibájuk, hanem a rohanó világé, távol álljon tőlem, hogy bárkit is meg akarjak bántani).

Egy másik ismerősöm meg azt mesélte egyszer, hogy annak idején a garázssoron összejöttek ismerősök hatan-nyolcan (kollégák, garázsszomszédok, stb.), és mindig kitaláltak valamit, hogy mit fognak csinálni. Volt köztük pl. villanyszerelő, ő megcsinált a többieknek mindenféle villanyos dolgot, amit kellett, más szakember meg a saját szakmájában segített a többieknek.

Valahogy jobban együtt voltak az emberek. Amikor valaki üldögél egész délután a net előtt, akkor nem érzi, hogy valami hiányzik, de ha visszagondol (ha elég idős), rájön, hogy nagyon másképp volt "régen".

Képzelj egy világot, ahol viszonylag ismeretlenek a következő fogalmak:

lakáshitel, devizahitel, munkanélküliség, munkaügyi központ, segély, meeting, facebook, valóvilág, internet, mobiltelefon, xbox, pc, torrent, CD, DVD, kábeltévé (volt vagy két magyar adó, meg talán egy-két csehszlovák)...


Szóval ilyen volt.

2011. nov. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, tévedtem a lakáshitellel kapcsolatban, mert az volt, de nagyon nem úgy mint most.

Nem volt viszont ennyi külföldi autó (volt Trabant, Wartburg, Moszkvics, Barkas, Lada) , a boltokban sokkal kisebb választék volt szinte mindenből, nem voltak plázák, nem volt ennyi bank (asszem 1 volt, az ótépé) meg biztosító. Ha jól tudom, nem nagyon voltak vállalkozók sem, mert minden állami volt, de lehet hogy tévedek.

2011. nov. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. nov. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. nov. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó időszak volt, így visszagondolva! :)

Akkor voltam gyerek, igazi lakótelepi kulcsos, tacskó bringával száguldoztam, csórtuk a téli fagyit a sarki boltból, másoltuk a Jackie Chen filmeket, és nagyon menő volt faterom TLX Daciája amivel taxizott. :)

2011. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt. Fogalmazást kell írnom, ezért vanrá szükségem :)
2011. nov. 26. 18:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, milyen lett :)
2011. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!