Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A matematika a természet már...

A matematika a természet már eleve létező igazságaiból áll?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a matematika maga a természet
2011. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Biztos?

Eddig én is ezt hittem, de aztán azt olvastam, hogy "a mai matematika letett arról, amit az ókori görögök még igaznak véltek – hogy ugyanis a matematikusok eleve létező igazságokat fedeznek fel"

2011. nov. 25. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:

nem egészen a természet igazságaiból, inkább a logika igazságaiból, tehát egyfajta univerzális igazságokat ír le. Magához a természethet önmagában nincsen köze, ahogyan például a fizikának, csak használják a természettudományos tárgyak a saját megfigyeléseik leírására, és ennek segítségével a megfigyelések mögötti logika megértéséhez.

A matematika egy teljesen logikai rendszer és építmény, ami pusztán logikai következtetésekből épül fel, ezért használható nagyon jól egy univerzális nyelvként a világ dolgainak leírásához, megértéséhez. De azt már nem a matematika csinálja, hanem a fizika, biológia, kémia, stb., a matek "csak" a "szemüveget" adja, amin keresztül meg lehet fogni a dolgokat.

2011. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem a kérdésed, hogy "a matematikát létrehozzák, vagy felfedezik?"

Erről még nagy matematikusok is sokat vitatkoznak, így nem lehet biztosat mondani.

2011. nov. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

23:33: Teljesen jól érted.

23:07: Köszönöm a választ.

2011. nov. 26. 00:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Elottem szolok mar kifejtettek a temat, ezert en mar csak egy idezettel jarulnek hozza a dologhoz.


"A matematikus az egy vak ember, aki egy sötét szobában keres egy fekete macskát, ami nincs is ott." - Charles Darwin

2011. nov. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A matematika jóval többet felölel, mint a természet.

A matematikában sok olyan dolog megoldható, ami a természetben soha nem fordult még elő, de esetleg nem is fordulhat elő (mesterségesen sem állítható elő).

2011. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2011. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk az is egy kérdés, hogy mi a természet?

Szerintem lehet azt is mondani, hogy a természet minden, a mi univerzumunkban lévő megváltoztathatatlan szabály, jelenség.

Darwinnak pedig semmiképpen sincs igaza, hiszen a matematika létező dolog.

És tetszett a videó.

2011. nov. 26. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!