Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől nagy a Domestos viszkozi...

Mitől nagy a Domestos viszkozitása?

Figyelt kérdés
Elvileg hypo a hatóanyaga, meg tenzidek vannak mellette. De ez elvileg szerintem nem "sűríti be" ennyire. Mi lehet benne? Valami só?
2011. nov. 26. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

2 NaOH + Cl2 <==> NaClO + NaCl + H2O így álítják elő


NaOCl + H2O = HOCl + NaOH ez történik mikor vízbe rakod


HClO = HCl + O bomlik tovább


közben lezajlik a HCl + NaOH --> H2O + NaCl

Szóval igazából a naszcensz Oxigén Oxidál a foylamatban


Térjünk vissza erre az egyensúlyi reakcióra

2 NaOH + Cl2 <==> NaClO + NaCl + H2O

Az NaOH-t feleslegben alkalmazzák így a klór biztosan meg lesz kötve az egyensúly a jobb oldalra tolódik,

Viszont ha vízbe rakjuk akkor a több víz miatt balra.

Ezért is veszélyes a HCL például, mivel az nem csak az NaOH-t használja el hanem még víz is keletkezik így nagyon balra tolódik el a klórfejlődés irányába.

Szóval pl a NaCl okozhatná a viszkózusságát , de ez nem tuti:D

2011. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak a 90 Ft/l-es hypóban is ugyanúgy kb. 5% NaOCl van, és az nem viszkózus, olyan, mint a víz.
2011. nov. 26. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de lehet amúgy hogy direkt sűrítik , így könnyítve a kezelését

meg habzik is rendesen szóval van benne felület aktív anyag ,

illata is van tehát illatosító anyagok is kerülhetnek bele.

2011. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy sűrítik szerintem is. Arra gondoltam, talán foszfátokat tesznek hozzá, mert azokkal pucolni is lehet, meg sűríthet is, meg olcsó is. Mondjuk környezetterhelő, de a szennyvíztisztítóban kiszedik. Mert ha megtudnám mivel sűrítik, olcsón tudnék "Domestost" csinálni a WC pereme alá (kis olcsó folyékonyszappan, 90 Ft-os hypo, néhány kanál P-trágya). És az gazdaságos XD.
2011. nov. 26. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem a Domestost, foszfátot nem ír az összetétel. Annyi biztos, hogy vannak nagyon sűrű, méznél nagyobb viszkozitású detergensek, és csak annyit ír, hogy van benne detergens, tehát szerintem valami ilyen anyag lehet benne. A mennyiséget nem írja, de mivel a mosogatószerek is lehetnek elég sűrűn folyósak (olyan 10% körüli detergens tartalommal), így el tudom képzelni, hogy vagy fölé mentek, vagy a nátrium-hipoklorit hatására valahogy viszkózusabb lesz.

(Az ionösszetétel biztosan befolyásolja a viszkozitást, csak nem tudom, hogyan. Egyszer sampongyárban láttam, hogy sóval állítják be a megfelelő viszkozitást...)


Egyébként lehet kapni hypo-port, azt szerintem ha feloldod egy adag 200 forintos tesco mosogatószerben, akkor nagyon király domestost fogsz kapni.

2011. nov. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!