Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pókerben matematikailag hogy...

SEXKÉRDÉS kérdése:

Pókerben matematikailag hogy számoljuk ki, hogy hány % esélye van arra, hogy az ellenfelünknek lejön a szett?

Figyelt kérdés
Bővebben, tegyük fel az ellenfelünknek két lap segít összesen, akkor hogy számolom ki, hogy hány % esélye van az ellenfelemnek, hogy lejöljön a drillje?
2011. dec. 1. 18:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elég jól pókerezem "viszonylag" de soskzor nem tudom hogy kéne kiszámolni, hogy hány % esélye van az ellenfelemnek arra, hogy lejöjjön a drill az ellenfelemnek, ha tudom, hogy pár van a kezében, és csak 9es párja, vagy 5ös párja lehet.... azt hittem, hogy úgy, hogy (47-2):2= 22,5:1= 5% körülbelül... vagy rosszul számoltam? vagy máshogy kellene ksizámolni? csak mert egy pókerkönyvem 10%ot ír erre, és nem értem miért...
2011. dec. 1. 18:45
 2/16 anonim ***** válasza:

van x lap a pakliban, abbol a kezekben es az asztalon y. Ha a maradek x-y lapbol segithet 2, akkor a nyeres eselye szazalekban kifejezve:

2/(x-y)*100

2011. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de akkro elszámoltam valamit?
2011. dec. 1. 18:48
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy pakli 52 kártya.


Te ismersz belőle :


- 2-őt, ami a kezedbe van


Vagyis 50 lapot nem ismersz.

Feltételezed, hogy az ellenfelednek kézbe párja van, legyen az 5-ös pár. Tehát marad 48 lap "kívül". A te kezedben nincs 5-ös.


Vagyis azt kell kiszámolnod, hogy mennyi az esély arra, hogy a fennmaradó 48 lapból az a 2 az asztalra kerüljön, ami szettesíti a kézbepárt. Erre pedig durván 4% az esély.


Namost ez a 4% csak heads-upban valós esély preflop.

Ha nem heads up van akkor máshol is lehet 5-ös kézbe a paklin kívül, amiről te nem tudsz, de csökkenti az ellenfeled esélyét.


Továbbá a flop után arra is van esély, hogy az égetőlapok között bújik meg az 5-ös.

Tehát

2011. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azért ezek nem ilyen egyszerűen számolható dolgok, ráadásul értelme sincs, mivel csak valószínűséget ad meg, azzal meg kb semmire nem mész.

Sokkal többet ér, ha a reakciókat figyeled.

2011. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem, én is így számoltam kb, de a pkrkönyvem körülbelül 10% esélyt ír ebben a szituációban, és egy 1994es világbajnok írta, gondoltam csak nem tévedhet... vagy ennyire felfelé kerekítet...

Egyébként pedig tudok póekrezni "tudok"... szoktam implikált bank iesélyt is számolni stb... Egyébként kéne tanulnom sok dolgot, de nem tudom honnan... egy pókeres könyvemben a nagy pókeres sokszor ír iylesmit" tehát ha az ellenfelünknél magas pár van 10,J,D,K, akkor AA-al 92% esélyünk van a győzelemre... De nem telejsen értem hogy számolta ki... 10 j d k az összesen 8 jó, mert ugye valamelyikből kettő van a kezében... (45-8):8 = 3,7:1hez kb ami olyan 23%... szóval nem teljesen értek a könyvben pár dolgot, és ez nyugtalanít...

2011. dec. 2. 14:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Összesen lehet 10%, mivel flop 4,5%, turn 3,5%, river meg 2% körül.


Azért mondtam, hogy nem mindegy, hogy floppolni akarod a setet vagy "elég" ha riveren leesik...

2011. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Aha értem! és elárulod nekem a kiszámolásának módját?

Szóval te azt honnan tudod, hogy ezekkel együtt 10% ?

2011. dec. 2. 19:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy, hogy 4,5+3,5+2=10, de nem biztos, csak egyetemen tanulom a matekot, nem vagyok professzor. :D
2011. dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
-.-" Oké, de a turn mirét pont 3,5%os, és a river miért pont 2%os?
2011. dec. 2. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!