Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A laser pointer az tényleg...

A laser pointer az tényleg lézer fényt bocsát ki?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ez valóban polarizált fény, de nem lézer. És ha belegondolok, akkor most ugyanezt a lézer fényt használják az orvoslásban műtétekre amivel a táblán mutogatnak a tanárok?

2011. dec. 13. 10:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ahham... köszi a választ. A barátaim, családtagjaim nem fognak megsérülni, mert nem engedek oda senkit. Nem akarom, hogy az én "hülyeségemből" más is megsérüljön. Van egy "sufni, ahol ilyen dolgokkal foglalkozom. Betonnal kiöntött "kefni" a fala. Barátaim atombunker névre keresztelték. Egy balul sikerült impulzushajtómű teszt során fel is robbantottam. Szerencsére egyedül voltam ott és én sem sérültem meg, csak 1-2 karcolás, azt is inkább a menekülésnél szereztem. Mivel ez az épület 4x4-es (méter), ezért a távolságos védekezőmódszer nem igazán jön be. Fényre sötétedő üveges hegesztőmaszk megfelel a szemem védelmére?
2011. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
javítás: nem impulzushajtómű, hanem pulzáló sugárhajtómű. Már többen szóltak érte. Ez az elnevezés (impulzushajtómű) az én helytelen fordításom eredménye és az ragadt meg bennem.
2011. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ha ennyire érdekel a fizika akkor miért nem jársz ilyen szakra? Amúgy miért akarsz lézert készíteni, mi célod vele?
2011. dec. 13. 20:29
 14/19 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Pulzáló sugárhajtómű?


Ezt láttad már:

[link]


Hegesztőszemüveg, mint uv védelem.: Nem túl sötét? Gondolom látni is szeretnél közben?

2011. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Azért nem járok fizika szakra, mert úgy gondoltam, hogy egy híradásipari műszerész képesítés elég nekem.

A lézerrel az a célom, hogy leigázzam a földet, én legyek a világ vezetője... :D

Na jó, csak vicc volt. Mivel szeretek mindenféle dolgot építeni (ezalatt ne építőipari dolgokat képzelj el :) ), ezér most éppen ez a következő projektem. Célom nem igazán van vele, csak kíváncsi vagyok, hogy meg tudom-e csinálni. Később majd keresek neki valami értelmet. Eddig nem kísérleteztem lézerrel. Egy ismeretterjesztő csatornán láttam, hogy házilag csináltak nitrogénlézert. Én is akartam ilyet. Elkezdtem keresgélni neten. Így akadtam a csökkentett nyomású nitrogénlézerre.Eddig autókat alakítgattam át (van egy 2000 ccm es Subaru blokkos lada níva alvázas egyedileg gyártott alkatrészekkel rendelkező csővázas járművem, pulzáló sugárhajtóműves gokartom, majd valami repülő alkalmatosságot is szeretnék, de még nem elegendő hozzá a tudásom), Elektronikai cuccokat építgettem (audio erősítők, 3 sávos keverő, kis teslatekercs, elektromos sokkoló és sorolhatnám reggelig). Nagyon szeretek ilyenekkel foglalkozni. Ahhoz, hogy ezeket csinálhassam dolgoznom kell. Egyetem mellett nem tudnám ezeket csinálni. Jelenleg villanyszerelőként dolgozom.

Remélem kielégítő választ kaptál arra, hogy mi szükségem van a lézerre.

(23F)

2011. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

PótPápuaPuapó-nak:

A szemüveg teljesen átlátszó, nagy fény hatására sötétedik be, de akkor szinte átláthatatlan.

2011. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen a videóval is találkoztam már...
2011. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Ja, így már értem. Nekem mégy egy nagyon régi mindig sötét hegesztőüvegem volt (Még az 1999 augusztusi napfogyatkozást néztem vele)


De hogy beválik-e a hegesztőszemüveg, nem tudom. Nem tudom, hogy az UV-fény hatására sötétedik el, vagy más hullámhosszra érzékeny.

Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy az elsötétedés előtt mennyi uv-fényt nyel el, és nagyobb-e egyáltalán az uv fénynél elnyelése akkor amikor elsötétedik. Mert az, hogy elsötétedik, az csak annyit jelent, hogy azokat a hullámhosszakat, amiket a szemünk is érzékel nem ereszti át. Ettől még lehet, hogy más fényt átenged.


Utána kell nézni.hogy mennyire nyeli el az uv-t.


(Általában a legtöbb anyag sokkal jobban elnyeli az uv-t, mint a látható fényt. A sima ablaküveg pl átengedi szépen a látható fényt, de leégni nem tudsz az ablak mögött De azért nem kockáztatnám a látásodat, itt azért elég nagy energia jut kis területre)

2011. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm, mindenképpen utánajárok a szemüvegnek.
2011. dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!