Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematika közös nevezőre...

Matematika közös nevezőre hozás gyorsan?

Figyelt kérdés
Van valakinek valami gyors tippje erre? Hogyan lehet megtalálni x szám közös nevezőjét a lehető leggyorsabban?
2009. máj. 17. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy a legnaygobb számot szorozgatom. Pl: 4, 6, és 8 közös nevezőre hozása: 8-ban nincs meg a 6, nem jó. 16-ban sincs meg, vagyis még mindig nem jó. 24-ben már megvan a 4 és a 6 is.
2009. máj. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a legbiztosabb, ha minden nevezőt összeszorzok. Persze néha túl nagy szám jön ki, olyankor esetleg kettővel elosztom, de ez már bonyolítja a kérdést. Ha csak két tört van, akkor könnyű, ha összeszoroztuk a két nevezőt, akkor mindkét számlálót megszorozzuk a másik törtnek a nevezőjével. (keresztbe szorzás)
2009. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A leggyorsabb a nevezők szorzása. Már ha nem nagy számokról van szó.

De ha a legkisebb közös nevezőt keresed, akkor a prímtényezős felbontás. De az meg nem "rövid", ha sok és nagy nevező van.

2009. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran kell ilyesmit csinálnod, akkor nem nagy számoknál előbb-utóbb fejben is megy a prímtényezős felbontás, de kezdetnek a leggyorsabb (ahogy fentebb is írták) az összes nevező összeszorzása. Ez azonban általában nem túl praktikus.
2009. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legkisebb közös többszörös

[link]

2009. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy a legegyszerűbb, ha a számok közül a legnagyobbat szorzod.
2009. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!