Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A levegőben úszó halak?

A levegőben úszó halak?

Figyelt kérdés

egy kiállításon voltam álmomban(most keltem fel), ahol egy teremben a földön valamiféle tekercs volt, előtte két akváriummal.

amikor egy hal ki akart ugrani egy akváriumból, mikor elhagyta a víz felszínét akkor nem esett le, hanem tovább tudott úszni a levegőben. a levegő valahogy más volt mint szokott, különösen a tekercs közelében, a kezemet is máshogy tudtam mozgatni, valahogy nehezebb volt, és az illata is más. de a víz is máshogyan hullámzott, mikor benyúltam az egyik akváriumba, és a kezemmel kanalat formázva kivettem egy halat, akkor az ugyan úgy úszott tovább a levegőben, és miközben emeltem fel a kezemet a vízfelszíntől, akkor a kezemben lévő víz egyszerűen visszacuppant az akváriumba, nem csöpögött, hanem egy darabban maradt. a halak akik az akváriumukon kívül úszkáltak a levegőben nem is akartak visszasietni a helyükre, és azt néztem hogy ugyan úgy mozgatják a kopoltyúikat mint előtte.

(aztán az álmom további része abból állt hogy elkezdtem faggatni egy ott dolgozót hogy mégis hogyan lehetséges ez, és miféle tekercs ez ami létrehozta ezt az egészet, de nem igazán tudta elmagyarázni. viszont a tekercs mögött volt egy könyv is, de angolul volt, és több volt benne a kémiai képlet -és talán fizikai levezetés lehetett még a többi jel- , mint szöveg. le is fényképeztem a telefonommal pár oldalt belőle, hogy majd ha hazaérek, akkor utánanézhessek mindennek. amikor felébredtem, azután hogy elhatároztam hogy utána olvasok ilyeneknek és kiírok egy kérdést, az első dolgom volt megnézni, hogy hátha megvannak még valami folytán azok a képek a telefonomba... :D hát sajnos nincs... de azért jó volt reménykedni benne :D


egy ez előtti álmomban pedig szintén volt egy tekercs, ami kicsit másmilyen volt, és ott a tárgyak tudtak "repülni" de csak ha eldobtad. ha csak felemelted, és elengeded, akkor szépen lassan leereszkedtek. de pont elég volt ez a kicsivel nagyobb fura ellenállás a levegőben, hogy lehetett úszni a levegőben. de ahogy túl messze úsztam ettől a tekercstől, egyre jobban csökkent a hatása. de ez más volt mint a halasnál.


tehát a kérdés az lenne, hogy lehetséges ilyet létrehozni? lehet ilyen valahogy?

remélem azért komolyan lehet venni ezt az egészet, még ha csak egy álmon volt is :) bármilyen őrült ötlet jöhet.


2011. dec. 18. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán a tekercs hozott létre olyan elektromágnese teret amiben nehezebben tudott mozogni az anyag és megnőtt a közegellenálása. Attól hogy álom volt érdekesen hangzik :D
2011. dec. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elsőben lehetne mondjuk oxigéntartalmú sűrű gáz amit az elektrosztatikus töltés tart ott, a másodiknál viszont megállítaná a közegellenállás(mintha vízben dobsz vmit).

Ott vmi olyan mágneses tér lehet ami a mozgó tárgyakat tölti fel.

2011. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!