Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nehéz a pénzt hamisítani?

Miért nehéz a pénzt hamisítani?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy fémszál, meg vízjel, meg miegymás, de ezt valahol, valakik megcsinálják, nem? Akkor miért nem tudja valahol, valaki más ugyanígy megcsinálni ezeket?
2011. dec. 23. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert ehhez egy egész gyár kell. Ha te megrendeled a milliós nyomtatót meg 30 000 fémszálat akkor rögtön gyanússá válsz.
2011. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mondjuk én nem akarok 30.000 bankjegyet hamisítani, "csak" egy pár darab húszezrest. Nyomtatóból is van olyan, ami 10 másodpercig csinál egy A4-es oldalt, meg olyan, ami ipari mennyiségben termeli az újságíveket. Vagy nem? Akkor ezt miért nem lehet megcsinálni kicsiben?
2011. dec. 23. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A technológiát nem egyetlen ember dolgozta ki, így nincs olyan aki tisztában lenne mindennel.

Ami ennél is fontosabb, hogy a papír és a festék is tök máshol készül, a nyomdában pedig még több biztonsági elem is kerül a pénzbe, dombornyomás, és még ki tudja mi.

Ezt a gyártási láncolatot nem lehet sunyiban reprodukálni, mert senkinek sincs rálátása az összes folyamatra. A gyártósorok high tech cuccait pedig nem lehet sufniban összerakni, tekintve hogy rohadt drága és feltehetően több háztömbnyi helyet foglal el, például egy papírgyár.

Tehát se tökéletes tudás, se infrastruktúra nincs a hamisítók birtokában. Az alvilágnak vannak jobban jövedelmező dolgai is, amik kevesebb helyet foglalnak, és valódi pénzt eredményeznek. Rendőrségi felvételeken biztos láttál már mexikói drogbáró házáról készült képeket, ahol hegyekben áll az eredeti USA dollár.

2011. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm 12:43
2011. dec. 23. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!