Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az éjjelátó és a hőkamera...

Az éjjelátó és a hőkamera nappal is lát? Hogyan?

Figyelt kérdés
hőkamera, éjjellátó

2011. dec. 25. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem,sőt el is romlik.Az éjjel látó,ha fényt kap.
2011. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a hőkamera az lát nappal is, használják is pl tankcsatáknál ha nagy a füst. jópersze függ attól biztos hogy milyen
2011. dec. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hőkamera: hő nappal is van...


Éjjellátónak az infrakamerát hívják, amiben infraledek világítanak éjszaka. Tehát nappal a normál fény alapján műxik, éjjel az infraledek fénye alapján.

2011. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lát, csak nagyon erős a Nap fénye olyankor. Ugyanúgy zavarja a kamerát, mintha a Napba néznél.

Ráadásul nappal melegebb a környezet is, de az emberek nem - tehát nehezebb észrevenni őket.

2011. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Hőkamerák:


Minden test, amelyik hőmérséklete nagyobb, mint 0 Kelvin (abszolút nulla), elektromágneses sugárzást bocsát ki. Minél melegebb, annál rövidebb hullámhosszban. Egy 37°C-os ember legjobban az infravörös tartományban "világít". (Csak ezt a szemünk nem látja.) A mai digitális kamerák CCD érzékelői viszont nagyon jól szuperál az infravörös fényben. A hőkamera annyiban más a mindennapi kameráktól, hogy az érzékelői előtt szűrők vannak. A szűrők nem engedik át a látható fényt, így csak az infra éri el az érzékelőt


Szóval az hőkamerákhoz nem kell fény, de amíg a szűrők el tudják nyelni a nappali fényt, addig jól lát nappal is. Ha túl erős a fény, akkor a szűrő már átengedi, és így a CCD érzékelőt elvakítja a látható fény. Tönkre nem megy, de elvakul. Ahogy te sem látnád a gyertyát, ha reflektorral a szemedbe világítanak...


Néhány videókamerában van "éjjellátó" mód. De ez nem igazi hőkamera, nem a 0 Kelvinnél melegebb testek elektromágneses sugárzását használja fel, hanem saját maga világítja meg a tárgyat viszonylag rövid hullámhosszú infrával. És ennek a visszaverődését érzékeli a kamera.



Éjjellátó kamerák: Ezek (ha jól tudom) nem infravörös sugárzást érzékelnek. Ezek begyűjtik a fényt, és egy elektronika felerősíti a jelet, amit a beépített monitor kép formájában megjelenít.

Amik így működnek, azok nem látnak nappal, de nem tudom, hogy tönkremennének-e. (És persze teljes sötétségben sem működnek)

2011. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert a hiradásokban minden esetben éjjeli felvételeket vannak a határsértőknél. Esetleg nappal kéne próbálkozni.
2011. dec. 26. 20:40
 7/7 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Nem értek az illegális határátkeléshez, de szerintem nappal még rosszabbak az esélyeik. Nappal a határőr szeme is jobban működik :-).

Meg szerintem vannak rendes kamerák is a határőrségnél, nem csak hőkamerák.

2011. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!