Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szakközépiskolában matek...

Szakközépiskolában matek fakton tanítanak határértékszámítást?

Figyelt kérdés
És differenciálszámítást (deriválás), illetve integrálszámítást? Illetve mennyire komolyan fogjuk tanulni akármelyiket? Csak épp hogy pár dolgot, vagy kőkeményen az egész témakört? Köszönöm.
2011. dec. 31. 16:13
 1/7 delusion ***** válasza:

Ezek közül meglátásom szerint mind belefér a faktba.


Hát ez erősen attól függ, hogy milyen színvonalú az iskola, a tanárok, satöbbi. Szóval nem lehet látatlanban megválaszolni az ilyet.


De szerintem még a kevésbé színvonalas faktokon is el fogod érni azt a szintet, hogy az egyetemen/fősulin ne kelljen (annyira) kapkodni a fejed. Nem mondom, hogy tapasztalat, de én középszinten érettségiztem, és az emeltes ismerőseim lényegesen jobban teljesítettek Kalkulusból.

2011. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2011. dec. 31. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk gimnáziumban ketté volt választva az osztály az utolsó évfolyamokon matekból erősebbekre, plusz azokra, akik olyan irányban kívántak továbbtanulni, ahol a matekra szükség volt; illetve a többiekre. Ugyebár akkor még nem volt érettségin ilyen, hogy emelt meg középszint, ezért mondtam így. Nem emlékszem, pontosan miket tanultunk már, talán egy kis határérték-számítást még igen, viszont deriválást és integrálást már biztosan nem. Amúgy én matematikus szakra mentem utána, de nekem komoly problémát nem okozott, hogy csak ott tanultam meg deriválni és integrálni. Mondjuk lehet, épp ezért, mert az analízis 1. elmélet és gyakorlat heti négyszer másfél órában zajlott, azaz volt idő alaposan leadni az elméletet és begyakorolni a számolást is hozzá. Egyéb műszaki szakokon lehetséges, hogy kevesebb figyelmet szentelnek erre, mert a matek csak segédtudomány nekik.
2011. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben a matekfakt ott az emelt színtű érettségire készit föl, akkor igen, fogjátok érinteni ezeket a témákat.

Kötve hiszem, hogy kőkeményen az egész témakört, mert arra sem idő, sem megfelelő alapismeret még nincs.


Néhány alapfeladatra kitértek, de mélyen biztosan nem fogtok belemenni, de gimnázium esetén sem, csak kezdő szinten tanuljátok.


Tehát nem lesz az egyetemi szintű, az biztos.

Középiskolában ezeknek a plussz óráknak inkább az a lényege, hogy a határértéket, deriválást, integrálást szemléletesen próbáld megérteni, mintsemhogy definíciók és tételek sokaságát akarják megtaníttatni.

Aztán hogy mennyire komolyan, jól írta az első, valóban függ az iskola, tanárok szinvonalától.

De ha esetleg jobban érdekelne majd a téma, akkor tudom ajánlani a bólyai féle könyvsorozatnak a differenciálszámítás, ill. integrálszámítás tagjait, ezekben egy fokkal magasabb szinten sajátíthatod el az ismereteidet -e témakörben, alapszintnek felel ez meg.

Gyakorlatilag csak végig kell oldani benne minden példát, idő kell hozzá ez tény, de megéri, ha egyetemre mész, ez a tudás majd ott is jól jön.

2012. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden válaszoló válaszát.


"De ha esetleg jobban érdekelne majd a téma, akkor tudom ajánlani a bólyai féle könyvsorozatnak a differenciálszámítás, ill. integrálszámítás tagjait, ezekben egy fokkal magasabb szinten sajátíthatod el az ismereteidet -e témakörben, alapszintnek felel ez meg."


Pont pár napja szereztem be ezt a pár könyvet :D, azért köszönöm a tanácsot

2012. jan. 1. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes!

Ha véletlenségből kevés lenne, itt még találsz jó néhány feladatot:


[link]

2012. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az anyagokat és a hozzászólásokat.
2012. jan. 1. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!