Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik a különbségek ellenállás...

Mik a különbségek ellenállás és izzó között?

Figyelt kérdés
Tétel kidolgozáshoz kellene, de nem találok ilyesmit, aki tudja legyen szíves írja le nekem.
2012. jan. 5. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
NAGYON pongyolán fogalmazva az ellenállás csak fűt, az izzó meg világít is. De ezt nem hinném, hogy bármilyen vizsgán elfogadnák helyes válasznak :)
2012. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez az egy jutott nekem is eszembe, de gyanítom ez kevés lesz. xD
2012. jan. 5. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki talál ki ilyen agyament kérdést.Ugyanis nincs semi értelme az összhasonlításnak.Olyan mintha valaki azt kérdezné mi a különbég a kutya és a kígyó között.Mindkettő eszik, mindahogy mindkét alkatrésznek van ellenállása mindkettő melegszik.
2012. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dellfil ***** válasza:
100%

Az ellenállás - mint elektronikai alkatrész - pontosan behatárolt "ellenállás" értékkel (ohm) rendelkezik, és ezt viszonylag széles hőmérsékleti tartományban megtartja. Ez a cél. Adott áramköri helyen a működéshez szükséges ellenállás érték.

Tulajdonképpen minden vezető anyagnak van - a paramétereitől függő ellenállása. Például az izzólámpáknak is. Csakhogy itt az ellenállás értékének beállítása, mindössze az adott feszültségre, adott teljesítményre való készítését szolgálja. Az izzók legtöbbször wolfram anyagúak. Ez is, mint a legtöbb fém, erősen hőmérséklet függőek. Az esetek túlnyomó részében növekvő hőmérséklet - növekvő ellenállás érték. (Pozitív termikus koeficiens, betűszóval PTK) Az izzók PTK-ként viselkednek.


dellfil

2012. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!
2012. jan. 6. 02:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó pontosan írta le.

Már éppen fogalmaztam szinte azonos lényegű választ, de már nem írom le, vagy mégis.


A hideg izzószál ellenállása kicsi. Miután felizzik, az átfolyó áram lecsökken mert az ellenállása a termikus gerjesztéstől megnövekedett.


A funkcionálisan "ellenállás" céljára készített alkatrészt úgy méretezik, hogy amikor betölti a szerepét, akkor a hőfoka ne emelkedhessen bizonyos hőfok fölé, ahol még nem változik jelentősen az ellenállása sem.


Már benne volt az ujamban, így mégis leírtam.

A lényege ugyanaz mint az előzőnél.

2012. szept. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!