Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha leteszem a búvárvizsgát,...

Ha leteszem a búvárvizsgát, mi kell még utána, hogy barlangokban, víz alá került ipari létesítményekben búvárkodjak?

Figyelt kérdés

Nem hinném, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, a dolog romantikája vonz. Pl. ha megnézitek a legfelső videót itt: [link]


azt hiszem, érthető, miről beszélek. Voltam már egy-két tavasbarlangban is, ott is mindig arról álmodoztam, milyen jó lenne lemenni bűvárkodni. A harmadik ilyen, hogy vannak "elsüllyedt falvak" olyan helyeken, ahol el kellett árasztani a falut erőmű építése miatt. Ilyen elsüllyedt falvakat szoktak búvárok is látogatni, mert a hideg víz konzerválja az épületeket, amikbe be lehet menni.

Hogy a búvárkodást meg fogom tanulni, az biztos, azt mindig is akartam. A kérdésem, hogyha ezeket is szeretném megcsinálni, amiket fent felsoroltam, ahhoz mi kell még pluszban?


2012. jan. 8. 11:19
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Pont ma olvastam erről egy rövid cikket. Nem sok konkrétumot írtak, de először a nyiltvizi búvárkodásban kell kipróbálnod magad, majd nagyon sok tanulással mehetsz barlangokba (pl ismerned kell a kézjeleket, a gázok keverését, az összes szerszűmot, eszközt). Hogy vezető nélkül mehess barlangokba búvárkodni, ahhoz pedig bizonyos "technical cave diver" tanfolyamot kell elvégezned.

Én nem értek ehhez, csak érdekel a búvárkodás, egy cikkben olvastam erről, de remélem, azért hasznos volt a válaszom.


Itt van egy honlapcím, ami első ránézésre elég hasznosnak tűnik: [link]

2012. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!