Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudhatom, h egy 3szögne...

Honnan tudhatom, h egy 3szögnek mik az átfogoi és mi a befogoja? Ezt soha sem tudtam, és igy pitagoraszt sem tudok számolni.

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 00:27
 1/4 vav22 ***** válasza:
95%
Egész egyszerűen. Ugye az világos, hogy derékszögű háromszögről beszélünk. Mindig az átfogó a leghosszabb. Amúgy a derékszöggel szemközti oldal az átfogó. De szerintem nyugodtam nézegesd meg a tankönyvedet mit kell tudni a derékszögű háromszögekről és akkor nem fogsz ilyeneken fennakadni...
2009. máj. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
A leghosszabb oldal az átfogó.
2009. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
az a két oldal, ami a derékszöget alkotja a befogó. befogják a derékszöget. a 2 befogót pedig az átfogó átfogja- ez a leghosszabb oldal. gondold át, így érthető szerntem.
2009. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a Pitagorasz tétel segítségével ki lehet számolni a derékszögű három szög oldalainak hosszúságát

A 2 rövid befogókat önmagukkal szorozva kiadják a hosszú oldal szorzatát.

tehát :

A rövid oldal--> 5cm

B rövid oldal--> 6 cm

C hosszú oldal=(AxA)25cm + (BxB)36 cm == 61 Gyöke

Az a szám amit ha önmagával szorzunk kiadja a 61-et


A gyököt nem egyszerű kiszámolni a hatványozás ellentéte

de itt a jó öreg Google ahova egyszerűen beírjuk azt hogy :

" 2th root of 61 " azaz 61 gyöke 7.81024968


Így egy olyan derékszögű háromszögnek ha az egyik oldala

5, a másik 6, akkor a hosszú átfogója 7.81 lesz.

2009. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!