Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az állatok szeretete vagy nem...

Az állatok szeretete vagy nem szeretete az embernél genetikus vagy kulturális eredetű?

Figyelt kérdés
Aki szereti vagy nem szereti az állatokat az ösztönösen szereti vagy nem szereti vagy pedig megtanulta a szocializálódás során szeretni vagy nem szeretni?
2012. jan. 20. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Is is. Genetikus eredetű pl tipikusan az, hogy a fiatal állatokat aranyosnak találjuk és rokonszenvet érzünk. Nameg mivel az ember társas élőlény, természetes hajlama és igénye is van arra, hogy legyen társa aki érzelmileg kielégíti, ha ember nincs ilyen, akkor pedig beéri az állattal, de a leggyakoribb, hogy kombinálja a kettőt.

Ezen felül az, hogy valaki milyen mértékig szereti vagy éppen utálja őket, már jóval inkább kulturális eredetű.

2012. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha muszáj tudományosan válaszolni akkor a genetikust tippelném, legalábbis nálam tuti az. Lehet hogy van olyan ember, aki csak a kultúra miatt szereti őket, nyilván a kultúrának is hatása van arra hogy mennyire szeretjük/tiszteljük őket. De maga az eredet az szerintem genetikus.


Ha saját, nem tudományos véleményt is mondhatok, akkor ez lelki eredetű. Bizonyos idegrendszeri összetettség felett az élőlény felismeri a többi élőlényben a lelket. Bocsánat ha valakit felzaklatott a vallásos életszemléletem.

2012. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kisállatokhoz vonzódás genetikus, elvégre kulcsingereket mutatnak, ugyanazokat, mint pl. a kisbabák (ugyanez a játékbabák és a mangafigurák szeretete is). Más állatok felnőtt korban is mutathatják ezeket a kulcsingereket (vagy legalább részben), ezért ugyanígy kiváltja a törődést, szeretetet. Testhez viszonyított nagy fej, nagy szemek az arc többi rézséhez képest, a szeme fehérje fontos (ezért lett sztár és cuki a kis bandzsa oposszum), de a hatalmas pupilla nagyobbá teszi a szemeket, ezért elhanyagolható. Továbbá az emberrel hagyományosan jó viszont ápoló (domesztikált) állatok szeretete a közös evolúcióból fakadhat, mondván "ismerjük egymást". Illetve a szociális viselkedés, az ember szociális lény, egy kutya szintén, tehát a kutyát szeretjük, mert odajön, a macska "bújós" stb. Az emberhez közel álló, "okos" állatok szintén kedveltek, mert értelmesek (és szociálisak). Jobbára éppen ezért emlősöket kedvelünk.

Természetesen erre rájön egy kulturális rész is, hogy tudod, hogy a delfin milyen okos és aranyos, tehát kedveled, pedig lehet, még nem is láttál delfint. Illetve pár állatot "felkap" a média, és akkor ők cukik, de ez nem az "egész emberiségre" hat ki.

2012. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem genetikus. Szinte minden ember akit ismerek szereti az állatokat, a szüleim is állatszeretetre neveltek kiskoromban, viszont sosem szerettem meg az állatokat. Max az ízeltlábúakat szeretem, mert érdekesek meg nem olyan nagy munka tartani őket de pl. kutyát vagy macskát sosem tartanék, állatkertbe se szeretek járni.
2012. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!