Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az Egyenáram fogalma?

Mi az Egyenáram fogalma?

Figyelt kérdés
Nagyon sok honlapot végigolvastam, de sehol nem találtam egy olyan választ, ami rövid, tartalmilag megfelelő, és érthető a megfogalmazása. Tudnátok segíteni?
2012. jan. 22. 12:26
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
0%
Az ohm törvényből kiindulva, ha sem a feszültség sem a terhelés ellenállása (a vezetékeket is beleértve) nem változik, akkor az átfolyó áram is állandó marad, szerintem ekkor lehet egyenáramról beszélni.
2012. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csibexke válasza:
83%

ez baromság!!!!


Az elektromos áramot akkor nevezzük egyenáramnak,ha az áramkörben a töltéshordozók állandó vagy változó mennyiségben, de egyazon irányban haladnak.

2012. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

google első találata:

[link]


Elektromos áram alcím, 5. sor.


El nem tudom képzelni, hogy milyen sok honlapot megnézhettél... vagyis... ha képtelen vagy felfogni és megérteni ezekből, ha annyi honlapot megnéztél.... akkor sajnos mi sem tudunk segíteni. Talán valamelyik elmegyógyintézetben érdeklődj!

2012. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok. Nem tudom hány éves vagy, de aki már tud írni-olvasni, az már elvileg legalább 7 éves. 7-8 évesen már simán fel lehet fogni az egyenáram fogalmát, ha egy kis időt szán rá valaki. És ha olvasni, még ha lassabban is... (amit el lehet várni egy 8 évestől, bár manapság már egyre ritkább az ilyesmi), nem pedig funkcionálisan analfabéta.
2012. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:
Csibexke ha változó a mennyiség az már nem lehet egyen!
2012. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 EagleHUN ***** válasza:

#2, #3 -nak valóban a wikipédia válasza valóban tudományosabb és pontosabb, mint az én ohm törvényes megközelítésem.

Viszont fogalmi szempontból fölmerülnek problémák, ha az egyenáram fogalma csak a töltésáramlásra vonatkozik, és nem veszi figyelembe egy áramkör ellenállását és feszültségét, akkor eszerint beszélhetünk egyenáramról a következő esetben is: Ha sikerül egymás hatását kioltva tökéletes pontossággal egyszerre csökkenteni vagy növelni, (akár sokszor egymásután fölváltva is) az ellenállást és a feszültséget, akkor is ugyanakkora marad az átáramló töltés mennyisége, az is egyenáram lenne!? Mivel kisebb feszültség kisebb ellenálláson nagyobb feszültség nagyobb ellenálláson áthajthat pont ugyanakkora áramot.

De végülis a kérdező az egyenáramot kérdezte, és csak remélhetjük hogy arra is gondolt.

2012. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

csibexke nevű felhasználó válasza:


ez baromság!!!!


Az elektromos áramot akkor nevezzük egyenáramnak,ha az áramkörben a töltéshordozók állandó vagy változó mennyiségben, de egyazon irányban haladnak.

Neki volt a legtökéletesebb válasza, szegény EagleHUN meg nem érti mi is az az áram.

2014. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, EagleHUN a fentebbi ábra három áramából csak ez elsőt nevezi egyenáramnak.

Holott mind a három egyenáram. Akkor is egyenáram, ha a nagysága időben változik.

Ha az áram iránya nem változik - akkor beszélünk egyenáramról. Még nullára is csökkenhet a nagysága, csak az iránya ne változzon meg.

Ez Csibexke megfogalmazásával teljesen ekvivalens.

2018. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!