Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Pontosan mit jelent a plusz-mí...

Pontosan mit jelent a plusz-mínusz jel?

Figyelt kérdés

Egy + jel és alatta egy mínusz jel. Egy-két dologgal tisztában vagyok, hogy néhol-néhol mit jelent, van pl:


1.


x = plusz-mínusz 7


Ennek az egyenletnél az x-nek két megoldása van a +7 és a -7


2.


Ha két érték között van, akkor annak az egyenletnek szintén két megoldás van, pl


x = 5 plusz-mínusz 3


Ekkor, az első megoldás az ha az elsőhöz hozzáadjuk a másodikat (x=8) illetve a másik ha az elsőből kivonjuk a másodikat (x=2).


3.


Ha jól tudom akkor ha írunk utána mértékegységet pl


x = 10 plusz-mínusz 7 cm


Akkor intervallumot kapunk, amely számegyenesen ábrázolható


(10+7) <= x >= (10-7)


Tehát tulajdonképpen ha mértékegységet írok utána, akkor intervallumról beszélünk?



4. Illetve ha egy iteráció (szigma) -t írok fel összeg alakban, és az előjel váltakozik, akkor teszek egy plusz-mínusz jelet és onnantól kezdve a számok előjelei rendre plusz majd mínusz, szoktunk utána tenni három pontot (.).



5.


[link]


Akkor ez itt a 2. felvázolást jelenti, vagyis a törtnek két értéke is helyes, ha a számlálóban összeadom és kivonom a tagokat?


Felvázoltam 4 félig-meddig ismereteket és 1 feltételezést, jól gondolom, tévedek vmiben? A plusz-mínusz jelnek van másfajta jelentése is?


Köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 25. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Jól mondod, nincs más jelentése.
2012. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!