Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a periódus és...

Mi a különbség a periódus és a hullámhossz között?

Figyelt kérdés

2012. jan. 26. 11:22
 1/7 fúróferkó ***** válasza:

A jelek ismétlődésének egyforma szakaszát nevezzük periódusnak.

Hullámhossznak pedig az ismétlődések maximumpontjainak távolságát nevezzük.

2012. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de az egy és ugyan az pl egy elektromágneses hullámnál...2pi. Nem?
2012. jan. 26. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Hullámhossza a hullámmozgásnak van. A hullámmozgás ciklikusan ismétlődő jelenség, egy ciklus hossza a hullámhossz.

Viszont nem minden periodikus jelenség hullámmozgás. Például az egész számoknál a páros számok periodikusan ismétlődnek, ebben a mértékrendszerben a periódushossz 2, de ezt nem szokták hullámhossznak nevezni.

2012. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem...köszi a válaszokat
2012. jan. 27. 10:39
 5/7 Kinga néni ***** válasza:

van még egy nyelvi különbség is.


a periódus egy fogalom, hogy úgy mondjam. a hullámhossz pedig egy mennyiség: méterben mérjük.


(mondhatjuk pl. h "a körmozgás periodikus mozgás. ekkor 1 periódus az, h megtesz egy kört. az évszakok is periodikusan váltakoznak. egy periódus az egyik tavasztól a következőig ")

2012. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
persze még biztos sok különbség van...én csak az elektromágneses hullámnál akadtam le, hogy mindkét mennyiség 2pi. De azért köszi...
2012. jan. 27. 19:53
 7/7 Kinga néni ***** válasza:
a leguccsó mondatodat még mindig ne használd - bben a formában!!!! a vizsgáztató nem nagyon örülne neki :)
2012. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!