Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan szedik le a ruháról a...

Hogyan szedik le a ruháról a sípolót?

Figyelt kérdés
Az árúházakban sok ruhán van ilyen lopásgátló eszköz, ami két részből áll és átszúrják a ruhán. A pultnál csak odatartják egy szerkezethez, ami fél pillanat alatt le szedi róla. Milyen módszerrel működik ez a gép? Az összekötő kis fém kapcsot elvágja, vagy valami mágnes van abban a gépben, ami kiold valamit a lopásgátló belsejében, vagy valam más?
2012. jan. 29. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
NE LOPJ!
2012. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem lopni akarok, csak érdekelne
2012. jan. 29. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Diakkent voltam penztaros, es hogy utaltam, mindig benaztam vele. :) Egyebkent jol gondolod, egy igen eros magnes van benne.
2012. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos te nem tudsz ilyen eszközt készíteni, és észrevétlenül felhasználni - úgyhogy meg kell venned a ruhát. Pech.
2012. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz. :) Szóval mágneses elven működik az a leszedő cucc.

#4 Igazad van, ez pech. Ha hozzá is jutna valaki egy ilyen szerkezethez, szerintem feltudná használni lopásra észrevétlenül, mert nem túl hangos, amikor leszedi. Azonban a terv mégis teljes bukás lenne, mivel mágnes van a gépben, bemenésnél és kimenésnél beriasztana a detektoroknál. Hiába szeded le a ruhavédőt, hogy ne sípoljon távozáskor, ha maga a gép sípolni fog.

2012. jan. 29. 12:30
 6/9 anonim válasza:
A mágnes önmagában nem riaszt be. (Különben minden mágneses gyerekkütyü megbolondítaná a biztonsági rendszert) A ruhákon lévő biztonsági cucc se pusztán egy mágnes. Egy ún. RFID (Rádiófrekvenciás azonosító) csip van benne.
2012. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már bocs de szerintem ez hülyeség. A detektorok egymás között elektromágneses teret gerjesztenek, ha ezen áthalad egy mágnes, az megzavarja a tér hullámait, és az zavar be. A rádióhullámoknak közük nincs ehhez.
2012. jan. 31. 19:51
 8/9 anonim válasza:
100%

A mágneses tér csak arra kell hogy feltöltse a csipet. (Lásd elektromágneses indukció) Így nem kell neki saját áramforrás. Csak gondolj bele hány női táskának van például mágneses csatja. Ha mindegyik beindítaná a riasztót használhatatlan lenne a rendszer.

Egyébként nem csak a kérdésedben szereplő lopásgátlót használják a ruhákon. Vannak öntapadós lopásgátlók (amiket gyakran a ruhák belsejére is ragasztanak, arra az esetre ha valakinek sikerülne lefeszegetni a másikat) azokat pedig nem szokták leszedni az áruról. A rendszer mégsem riaszt ha átmész vele a kapun, persze csak miután lehúzták a kasszánál lévő olvasón.

2012. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hm, köszi szépen, nem hittem volna, hogy ilyen komplikált a rendszer, küldök egy zöld kezet :) Most, hogy így mondod, egyszer találtam egy öntapadós mágnescsíkot az egyik ruhám címkéjének belsejében, pont olyat, amit sok árun látni a Tesco-ban is. Éreztem a nyakamnál, hogy a címkében valami kemény van, és csak úgy lehetett megnézni, mi az ha ollóval szétvágtam a címkét. Szeritnem ezt már gyárilag rakták bele, nem az árusítók. :) Kajak egyszer kipróbálom, hogy fogok egy erős mágnest és átsétálok vele a detektoron, kíváncsi vagyok riasztani fog-e :)
2012. febr. 1. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!