Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A sík monitornak jól tudom,...

A sík monitornak jól tudom, hogy nincs semmi gammasugárása?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy a tft meg lcd meg egyéb 3 betűs monitornak már nincs gammasugárzása és egészségesebb a szemnek és a bőrnek. Igaz ez ilyen formában?
2012. jan. 29. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A katódsugaras monitor sem termel gamma sugárzást...
2012. jan. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, ami nem sugároz gammát az egészségesebb... ...egy kicsit :D
2012. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónál a pont, a CRT nem termelt gamma sugárzást. Egyébként is az egész túl van misztifikálva, a hozzá nem értők minden badarságot leírnak és elképzelnek ezzel kapcsolatban. Légy nyugodt, nem a monitorod miatt lesznek egészségügyi problémáid.
2012. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A CRT monitornál/képcsőnél az elektronok becsapódásakor fékezési röntgensugárzás keletkezik. Emiatt van a monitor/képcső homloküvege vastag ólomüvegből, hogy ezt elnyelje. Ez többnyire sikerül is neki, úgyhogy az LCD nem ezért jobb a szemnek, hanem mert remegésmentes képet ad. (Legalábbis egy hibalehetőséggel kevesebb ez ügyben.)
2012. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ami azt illeti a fény is gammasugárzás. Szóval minden ami fényt bocsájt ki, gammasugárzást termel. Hogy káros-e és mennyire az általa hordozott energiától függ.
2012. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!