Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a sinx=tgx egyenlet megoldása?

Mi a sinx=tgx egyenlet megoldása?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, köszönöm!
2012. febr. 24. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
2012. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És leírnád, hogy hogy számoltad ki? :D
2012. febr. 24. 16:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy, hogy rajzoltam egy sin függvényt és egy tg függvényt és észrevettem, hogy a kπ pontokban metszik egymást.

Ha még nem tanultatok függvényeket, akkor rajzolsz egy egységkört és ott látod, hogy tangens mindenképpen nagyobb a szinusznál, hacsak nem mindkettő 0.

2012. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sin(x)=sin(x)/cos(x)

Megvizsgálod mi van, ha sin(x)=0

Ez akkor fordul elő, ha x=k*pi, ekkor az egyenlet azonosságra vezet, vagyis mindenk*pialakú szám megoldás.

ha sin(x) nem 0, akkor leoszthatsz vele:

1=1/cos(x), ez akkor teljesül, ha cos(x)=1, ez pedig akkor, ha x=2*k*pi, de ezeket a megoldásokat már megvizsgáltuk. ( minden második x=k*pi alakú szám ilyen)


Ezért az egyenlet megoldása: x=k*pi ( ahol k egész szám)

2012. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike! :)
2012. febr. 24. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!