Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez milyen eloszlás? (Kép...

Ez milyen eloszlás? (Kép mellékelve! )

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 26. 17:20
 1/4 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Semmilyen. Ez egy jelenség/mérés eredményeiből készült hisztogram. Az eloszlásfüggvények pedig elvont matematikai dolgok, amik nem léteznek a valóságban.


Így legfeljebb csak keresni lehet olyan eloszlásfüggvényeket, amelyek (jól megválasztott paraméterek esetén) nagyjából hasonlítani fognak a hisztogramod egy kis RÉSZÉVEL. De sohasem fog az egész hisztogramra tökéletesen illeszkedni.


Egyébként én Student-féle t eloszlást, normális eloszlást próbálnám meg a helyedben.


DE rá lehetne húzni khínégyzet, rayleigh, Weibull, F eloszlást is. Attól függ a függvényed melyik része a fotosabb.

2012. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. febr. 26. 20:47
 3/4 PótPápuaPuapó ***** válasza:
Hát, remélem segített egy kicsit. Igazából ezt a kérdést nem nekünk, hanem az excel-nek esetleg spss-nek kell feltenned.
2012. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából szinte semmit, csak szerettem volna hogy megnyugodjon a lelked.


Egy másik oldalon is feltettem a kérdést, ott mindenféle filozófiai kioktatás nélkül is tudtak értelmes választ adni: [link]


Semmiféle képpen nem Student-féle t, és az is nyilvánvaló hogy nem egyszerűen normális eloszlásról van szó. A "rá lehetne húzni" rész hatalmas baromság, ilyen alapon több tucatnyit lehetne még ráhúzni, nem csak azokat amiket írtál.


De az is hatalmas ellentmondás részedről, hogy elsőnek komplett hülyének feltételezed az embert, aztán meg az SPSS-t ajánlod.

2012. febr. 26. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!