Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matekkérdés, felsőfokon....

Matekkérdés, felsőfokon. Hogyan oldható meg a következő feladat? Köszönöm előre is. Nagyon sűrgős lenne.

Figyelt kérdés

A feladat a következő: f(x)=x(x-1)(x-2)...(x-2009).

Határozza meg az f\'(0) értékét.


2009. jún. 8. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Az f derivált a null helyen?
2009. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen igen f'(0) nemértem, elgépelhettem azt a perjelet.
2009. jún. 9. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs x-re kikötés?
2009. jún. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs:) amúgy a megoldás kiderült közben: -2009!

(ugye nem mondatvégi jel a felkiálltójel itt:) De hogy pontosan miért is még nem tudom...

2009. jún. 9. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
a megoldás nagyon egyszerű. gondolatba bontsuk fel a zárójeleket, és képzeljük el a polinomunkat. lesznek x-nek mindenféle hatványai, mindenféle előtaggal... de ha ezeket lederiváljuk, akkor az adott x hatványa 1-el csökkeni fog. képzeljük el most a kapott polinomot. mivel a 0 helyen vesszük, bármely olyan tag, mely nem konstans is nulla lesz. viszont konstans csak 1 tag lehet, ahol eredetileg x az első hatványon volt... ezt úgy kapjuk meg hogy minden tag-ból a konstansokat szorozzuk össze: -2009 faktoriális (negatív, mivel páratlan számú tag van). ezt lederiválva pedig -2009 faktoriális.... és készen vagyunk
2009. aug. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!