Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 3matek feladat van aminek nem...

3matek feladat van aminek nem tudom a nevét és azt hogy hogy kell meg csinálni 1, feladat a=100cm, Ł (alfa) =35° b, c=? ß (Béta) =? 2, feladat-->a (;-2) -->a+->b (. ;. ) ->b (-4;5) -> (. ;. ) 3, feladat fx 2sin (x-pi/3)

Figyelt kérdés
Kórházban voltam 3 hónapig a májam miatt és ez az utolsó esélyem hogy átmenjek,a könyvet elolvastam de nagyon bonyolultan van leírva.ha lehet a helyes megoldást is írjátok oda és hogy hogyan kell mert akkor letudom magamat ellen őrizni.Sokan ajánlották ezt az oldalt nekem.
2009. jún. 8. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben megmondanád, hogy egyáltalán mi a kérdés, meg hogy szólnak pontosan a feladatok, elképzelhető, hogy tudnánk is segíteni. Ez például micsoda? 3, feladat fx 2sin (x-pi/3)

Ugyanígy a többi sem érthető, azok szövegét is írd le és meglátjuk, mit tehetünk.

2009. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

No, akkor most ugyanezt kérnénk érthetően. Az elsővel még csak-csak elvagyok: gondolom, háromszögről van szó, amelynek van egy 100 cm-es oldala, vele szemközt pedig egy 35°-os szöge. Kérdés a másik két oldal és a b-vel szemközti szög.

A másodiknál mintha vektorokról lenne szó, csak épp a koordináták hiányoznak. Meg úgy általában az, hogy mi a kérdés.

A harmadiknál pedig felírtál egy függvényt, csak azt nem, mit kellene vele tenni.

Próbáld meg ezeket egy kommentbe kiírni, akkor biztosan fog tudni segíteni valaki.

2009. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak az elsőt tudtam kibogarászni, a másik kettőt sajnos nem igazán értem mi akar lenni. Esetleg mond meg, h milyen témakör:) Úgy talán könnyebb lenne:))

Szóval az első ha jól gondolom, egy derékszögű háromszög, amelyben az a oldal hossza, és egy szög van megadva.

A derékszögű háromszögekben a szögek és oldalak kiszámítására a szögfüggvényeket használjuk.

Ebből 4 van (ezeket meg kell tanulni, vagy benne vannak a függvénytáblában)

1. szinuszalfa= szöggel szemközti oldal/átfogó

2. koszinuszalfa=szög melletti oldal/átfogó

3. tangensalfa=szöggel szemközti oldal/szög melletti oldal

4. kotangens=szög melletti oldal/szöggel szemközti oldal


Lerajzolod a háromszöget, és az egyik szöget elnevezed alfának. (amelyik nem derékszög!)

A két befogó a és b, az átfogó c.

A képletekbe beírod amik meg vannak adva:)

Az én rajzomon az alfa szög melletti oldal az a.

Tehát azt a képletet tudom használni, amelyikben a szög melletti oldal, és vmelyik másik oldal szerepel.

Pl: koszinusz35°=100/c, ebből kifejezed a c oldalt. c=100/cos35° ezt számológéppel kiszámolod. (122 jön ki nekem)


A képletek alapján hasonló logikával kiszámolod a többit:)

A megoldások: b=70, béta=55°


A feladathoz használhatsz még Pitagorasz tételt is, meg azt, h a háromszög belső szögeinek össze 180°

2009. jún. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De a másik 2 hogyan számoltad ki???
2009. jún. 9. 20:28
 5/5 anonim válasza:
ez mi? érteségi?? te szegény ez egy rémálom utálom a matekot (ez a válasz tom hogy nem segít)
2010. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!