Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szinusz függvény ábrázolása:...

Szinusz függvény ábrázolása: f (x) sin (x-pi/3) hogyan kell megoldani? Vagy ehhez hasonlókat? A pi/3-at nem tudtam máshogy leírni ne haragudjatok. És van a másik feladat: Azt HISZEM vektorok:->a (;-2), -->a+-->b (. ;. ), --> (-4;5) --> (. ;. )

Figyelt kérdés
Az utóbbi feladatról csak anynit tudok ,hogy vektor,de fogalmam nincs hogyan kell meg csinálni ,holnap írok.A szinusz függvény ábrázolását is nehezen értem,mikor hogy kell húzni a vonalat.
2009. jún. 9. 15:47
 1/4 anonim válasza:

Így kell kinéznie egy f(x)=sin(x-pi/3) függvénynek.

[link]

A vektorosat nem értettem.

2009. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Elrontottam! :(

Nem egy négyzettel, hanem kettővel kell balra tolni, mint a sima f(x)=sin x függvényt.

2009. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget de azt elmondanád hogy miért ?
2009. jún. 9. 16:42
 4/4 A kérdező kommentje:
most hogy megnéztem a képet rá jöttem. De a második feladat is fontos lenne nekem
2009. jún. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!