Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nekem valaki mondani hogy...

Pincsi kérdése:

Nekem valaki mondani hogy hogyan oldjam meg hazilag keszittet keltetöm hömersekletszabajozasat. Draga kutyuk nelkul?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 14:22
1 2
 1/16 fúróferkó ***** válasza:

Attól függ ,neked mi a drága.A keltető nagyon precíz szabályzást nem igényel.+- 5 °C talán megengedett.

Egy szobai termosztát megfelelne a kapcsolgatáshoz.Meleg levegő befúvással talán még fűtheted is.De a páratartalmat is kellene szabályozni,és valami időzített forgatást is.

2012. márc. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Aki nem tud értelmesen leírni egy mondatot kettőből és ezekbe ennyi helyesírási hibát vét, annak szerintem szinte minden túl drága.
2012. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 fúróferkó ***** válasza:

"...annak szerintem szinte minden túl drága...."


Nem biztos,hogy a kioktatásodra kíváncsi a kérdező.

Ha nem tudsz hozzászólni ehhez a témához ,de mindenképpen tudatni akarod,hogy te is a világon vagy,akkor biztos találsz itt a te műveltségedhez illő kategóriát.

-Szerintem.-

2012. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy nagyon akadna a műveltségemhez mérten itt kategória, mert ez a gyakorikérdések.hu, nem pedig a MIT honlapja.


Trollkodni járok ide, de általában vicceseket, ritkán sértőeket. Néha gyenge pillanataim egyikében normálisan is hozzászólok valamihez.


De a kérdésre visszatérve:

- Nem tudjuk mit jelent az, hogy "drága". Ugyanis minden relatív.

- Nem tudjuk, hogy a házilag eszkábált keltetőgépe hogy műxik. Mekkora, mi melegíti, meg van-e oldva a levegő keringetése.... stb.

- Feltesz egy kérdést, segítséget vár, mikor két mondatból egyet tud értelmesen megfogalmazni? Ha meg nem olvassa el, amit írt, mert arra nem veszi a fáradtságot, akkor mi mit foglalkozzunk vele? Ha elolvasta, de nem fogta fel, akkor hogy tudnánk neki segíteni egy hőmérséklet szabályozó készítésében?


Az előzőre mentségek lehetnek:

- Ha azért nem tud magyarul, mert külföldi, de akkor 99%, hogy másképp fejezte volna ki magát. (pl.: "oldjam meg" helyett "csinálni"... ill. valszeg' más lenne a mondatszerkezet is).

- Ha idősebb és nehezére esik a különféle technikák kezelése, mint pl. számítógép, billentyűzet, internet (google biztos megmondja a frankót), akkor sanszos, hogy a hőmérséklet szabályzásba is beletörik a bicskája


De egyébként sok sikert kívánok neki! Ha van benne kitartás, megoldja valahogy. Elvégre van már egy valamilyen házi készítésű keltetője. De ebben nem én fogok segíteni, a fenti okokra hivatkozva.

2012. márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igen nem a kioktatasodra vagyok kivancsi,hanem egy kis segitseget kertem es ate velemenyed abszolult nemerdekel de ugylatom hogy leggközelebb nem itt kerek segitseget sajnos,es igen nem magyar az anyanyelvem.
2012. márc. 12. 18:07
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor az elnézésedet kérem!


Mi melegít?

Mekkora?

Mi szigetel, hogy benn maradjon a meleg?

Van levegő keringetés?

2012. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A mi szigetel kérdés leginkább a gép házára vonatkozik, annak anyagára... bár ez nem is annyira lényeges.
2012. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
elfogadva. 1-m magas 60-cm szeles hutölada. 2-izzo ,2-pc ventil parameröm van hömeröm van nem nagyon akarok sokat invesztalni draga termosztatokba hogy mi a draga kb nalunk 30-40 euro ezert kerdeztem hogy nem tudna -e valaki tanacsot adni es ez az elsö keltetöm.
2012. márc. 12. 19:31
 9/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm!


Hogy őszinte legyek, keltető gépet még csak láttam és nem tudom pontosan milyen körülményeket kell megteremteni.


Inkább az a kérdés, hogy mennyi időt, energiát és tudást ráfordítani a pénz miatt ellenében.


Én vennék egy tök olcsó kínai digitális hőmérőt, olyat, ami csak simán kijelzi a hőfokot egy tizedes jegyig, pl: 36,5... kb. 0,1-0,2 C fokot tévedhet és amit lakásba találtak ki. (vagy elektronikus lázmérőt... ami mér ekkora hőmérséklet tartományban). kb. 2-6 euro.


Nem tudom változnia kell-e a hőmérsékletnek, vagy állandónak lennie, de egy buta elektronikával megoldanám szintén kb. 2-4 euro értékben a lámpa kapcsolgatását és vezérlését, úgy hogy csak valamilyen időközönként engedje a lámpát ki-be kapcsolni. (különben lehet, hogy a "tökéletes" hőmérsékletnél az elektronika elkezdené gyorsan ki-be kapcsolgatni a lámpát)

2012. márc. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Persze a hőmérőt szét kéne ehhez szednem.


Bár én valamennyire értek az elektronikához.

2012. márc. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!