Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Paraméteres próba esetén (pl...

Zedx kérdése:

Paraméteres próba esetén (pl t próba) ha nő a megbízhatósági szint pl 95=>99%ra nő az intervallum is, ami azt eredményezi, hogy 99%os szinten nagyobb az intervallum tehát nagyobb a valószínűsége hogy H0-t nem utasítjuk el?

Figyelt kérdés
Kérdés: valamit elnéztem? Mert alapból azt feltételezem hogy ha nő a megbízhatóság akkor nő a valószínűsége annak, hogy H0-t elvetjük.
2012. ápr. 19. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Éppen, hogy szűkül az intervallum, hiszen nagyobb pontosságot, megbízhatóságot követelünk meg.
2012. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na igen én is így feltételeztem, lehet a Talfa táblázatot nem kezelem jól.

Ha alfa minél kisebb 0.1=>0.05=>0.01 stb nő a szignifikancia szint. Ezzel együtt nő a Talfa értéke is. Vagyis ebből pl egy kétoldali próbánál akkor fogadjuk el H0-t ha bele esik az intervallumba, viszont ha nő akkor nagyobb az esély hogy beleesik nem?

2012. ápr. 19. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen fix az elemszám és az empirikus szórás. Ekkor ha az első fajú hibát leszorítod, akkor a konfidencia-intervallum szélesedni fog= szélesebb az elfogadási tartomány= kisebb az elsőfajú hiba valószínűsége= nagyobb a másodfajú hiba valszínje=csökken a próba ereje.

Ha az elsőfajú hibát leszorítod, akkor erőt veszítesz, tehát a másodfajú hiba valószínűsége nőni fog, és ez igaz visszafele is, rögzített mintaelemszámnál.

2012. szept. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!