Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az oka annak hogy leraktam...

MrAnderson187 kérdése:

Mi az oka annak hogy leraktam egy virágot a nappalimban mikor beköltöztem úgy hogy süsse a nap délután és a napokban azt vettem észre hogy egész nap árnyékban van?

Figyelt kérdés
Azért is fontos lenne mert kertrendezésre készülök és szeretném tudni mire számíthatok éves szinten az árnyékok mozgása terén.

2012. ápr. 21. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A nap a horizonthoz viszonyítva minden nap más ívet ír le, ez évszakonként változó. Nyáron jóval magasabban, télen jóval alacsonyabban jár.
2012. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Édes Istenem... :D
2012. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ez éves szinten állandó? Tehát minden év adott évszakában ezek szerint ugyanúgy mozog a nap? Vagyis ha nyárra belövöm a medencét úgy hogy ne érjen bele az árnyék akkor számíthatok rá hogy nyaranta ez így marad?
2012. ápr. 21. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: Igen, számíthatsz rá.
2012. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak valami nem löki arrébb a Földet :D


Kérdező, nem bántásképpen, meg nem tudom hány éves vagy: de sose vetted észre, hogy télen alacsonyabban, nyáron magasabban van a Nap? Nem te vagy az első, aki ilyen, szerintem teljesen hétköznapi dologra rácsodálkozik... A kedvencem az az, hogy "Hova tűnt az éjszakai égről a Hold" meg a "Nálatok is vörös az ég napnyugtakor? Mi történt?" Ezek annyira, de annyira alapismeretek, hogy egyszerűen nem vagyok képes elhinni, hogy valaki, aki 10 évesnél idősebb, nem jött rá magától :D

2012. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem bántásképp, de ez most komoly?
2012. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!